Empik Foto stworzył kolekcje gadżetów z polskimi artystami znanymi z internetu

Empik Foto połączył siły ze znanymi internetowymi twórcami, czego efektem są unikalne kolekcje gadżetów z autorskimi grafikami. Do tej pory marka zaprosiła do współpracy czwórkę artystów: Rynn Rysuje, Bazgram, życie-na-kreskę oraz Grafikk Jasikk.
O autorze
2 min czytania 2020-09-30

W wyniku współpracy z twórcami internetowych komiksów i rysunków satyrycznych powstały specjalne edycje kubków, plakatów, koszulek, poduszek czy toreb, a tym samym wirtualne komiksy i rysunki trafiły do realnego świata. Od teraz ilustracja, która wyraża doświadczenia danej osoby, może towarzyszyć jej podczas porannej kawy czy zakupów albo stanowić dekorację sypialni.

– Empik Foto już od wielu lat specjalizuje się w materializowaniu cyfrowego świata – czy to poprzez wywoływanie zdjęć, czy tworzenie fotoksiążek i fotoobrazów. W Internecie jest wielu utalentowanych rysowników i grafików, a my mamy możliwość i chcemy zaprezentować ich twórczość nowym odbiorcom poprzez nasze produkty – mówi Damian Sękala, prezes Empik Foto.

Trafne i przewrotne ilustracje życiowych absurdów

Do tej pory autorskie kolekcje dla Empik Foto stworzyła czwórka artystów. Każdy z autorów grafik – Rynn Rysuje, Bazgram, życie-na-kreskę oraz Grafikk Jasikk – posiada odrębny, charakterystyczny styl. Dostępne gadżety spodobają się zatem osobom o różnym poczuciu humoru i estetycznych preferencjach.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Rynn Rysuje zbiera w swoich rysunkach obserwacje z życia, komentując najróżniejsze sytuacje, które nas wszystkich otaczają. W zmaganiach autorkę wspiera jej kot Agrafka, a pokonanie trudności ułatwia przepełnione dowcipem podejście. Rysunki Rynn to codzienne rozweselacze, które chce się mieć dookoła.

Bazgram jest internetowym komiksem wypełnionym absurdalnym humorem, trafnymi spostrzeżeniami i przewrotnymi historiami. Autor w prostej formie przedstawia swój świat, który często może wydawać się bardzo dziwny. Gdyby jego rysunki potrafiły mówić, to i tak by się nie odezwały, poklepując wszystkich z politowaniem po ramieniu.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Życie-na-kreskę to czasem zabawne, czasem poważne, ale zawsze trafne podsumowanie życia społecznego. Rysowniczka w swoich pracach umieszcza rozgadane kury, nieomylne muchy, niezwykłego kota czy siebie samą wraz z jej znajomymi. Jej prace dodają otuchy w konfrontacji z wyzwaniami każdego dnia.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Grafikk Jasikk w Internecie publikuje niezwykłe rysunki z nurtu one line art, tworzone jedną, nieprzerwaną kreską. Autorka w lekkim stylu portretuje otaczających ją ludzi oraz świat, a efektem jej pracy są pełne subtelności kształty, które odnajdują się w każdym wnętrzu.

Z humorem naprzeciw wyzwaniom

Otaczanie się przedmiotami, które cieszą, może okazać się zbawienne. Z rozweselającej mocy swoich grafik zdaje sobie sprawę Rynn Rysuje, która, gdyby mogła umieścić swoje rysunki na dowolnym przedmiocie na świecie, wybrałaby arkusze maturalne.

– Pamiętam stres patrzenia na kopertę arkusza i jakieś takie poczucie, że oto ważą się losy mojego życia. Fajnie byłoby ten stres rozładować i jakoś humorystycznie przekazać, że hej – wbrew pozorom, wszystko będzie dobrze, niezależnie od wyniku – tłumaczy rysowniczka.

Natomiast Bazgram widziałby swoje prześmiewcze komiksy na Pałacu Kultury:

– Byłoby miło zobaczyć kogoś w koszulce z moim nadrukiem, ale byłoby nawet odrobinę milej, gdyby moje rysunki wyświetlały się z rzutnika, kadr po kadrze, 24/7, na Pałacu Kultury – żartuje artysta.