Polityka korzystania z GenAI dla agencji i marek [Q&A]

Polityka korzystania z GenAI dla agencji i marek [Q&A]

Polityka korzystania z GenAI dla agencji i marek [Q&A]

Jakie są najważniejsze aspekty polityki korzystania z narzędzi Gen AI przez agencje i marki? W jaki sposób agencje mogą zapewnić etyczne wykorzystanie Gen AI w swoich kampaniach?

SPRAWDZAM

Empik uruchamia możliwość płatności spojrzeniem

Empik uruchamia możliwość płatności spojrzeniem
Mastercard, Empik i PayEye uruchamiają opcję płatności biometrycznych, opartych o fuzję biometrii tęczówki oka i twarzy. Dzięki współpracy z fintechem PayEye oraz Planet Pay, partnerem technologicznym programu, klienci będą mogli przetestować płatność za zakupy spojrzeniem w pięciu salonach Empik w Polsce.
O autorze
2 min czytania 2024-06-05

Pilotażowy program płatności biometrycznych to odpowiedź na rosnącą popularność technologii opartej na biometrii. Globalnie, 74 proc. konsumentów deklaruje pozytywne nastawienie do technologii biometrycznych1. Z kolei w Polsce, 4 na 5 respondentów przyznaje, że korzysta lub korzystało z zabezpieczeń biometrycznych. Wśród osób w wieku 18-25 lat praktycznie każdy miał kontakt z biometrią2.

Działania są prowadzone w ramach globalnego programu Mastercard Biometric Checkout, który wprowadza ramy technologiczne, Mają one pomóc w ustanowieniu standardów dla nowych sposobów płacenia, umożliwiając posiadaczom kart płatniczych korzystanie z szerokiej gamy biometrycznych metod uwierzytelniania płatności, takich jak odcisk palca, skan dłoni, twarzy czy tęczówki. Mastercard podaje, że nie przetwarza żadnych danych biometrycznych.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Mastercard jest pionierem innowacyjnych i zwiększających bezpieczeństwo metod płatności oraz standaryzacji. Polska natomiast jest idealnym miejscem dla tak przełomowego programu pilotażowego. To właśnie nasz kraj był jednym z pierwszych, w którym zostały wprowadzone płatności zbliżeniowe kartami Mastercard, a polscy konsumenci są liderami w zakresie otwartości na innowacje. Pilotaż, który inicjujemy dzisiaj z Empikiem i PayEye to także potwierdzenie zaangażowania Mastercard w rozwój lokalnych technologii oraz wspieranie polskiego rynku elektronicznych płatności. Wierzymy, że biometria może zapewnić konsumentom najlepsze w swojej klasie doświadczenia, równoważąc wygodę i bezpieczeństwo, i nie możemy się doczekać skalowania naszego programu tutaj w Polsce – mówi Marta Życińska, dyrektorka generalna polskiego oddziału Mastercard Europe.

Polski fintech PayEye rozwija z kolei autorską technologię bezgotówkowych płatności biometrycznych w sklepach z wykorzystaniem fuzji biometrii oka oraz twarzy. By móc przyjmować płatności w systemie PayEye, przedsiębiorca musi wyposażyć się w specjalny terminal eyepos.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Udział w Mastercard Biometric Checkout Program to ogromne wyróżnienie i zwieńczenie naszej ciężkiej pracy nad najlepszą technologią biometryczną na świecie. Wierzymy, że płatności spojrzeniem to rozwiązanie globalne, które niezależnie od szerokości geograficznej zapewnia konsumentom najwyższe bezpieczeństwo, komfort użytkowania oraz niesamowite doświadczenia. Współpraca z takimi markami jak Mastercard i Empik to dla nas niesamowita przygoda i cieszymy się, że wspólnie stworzyliśmy program, w którym kupujący mogą przetestować usługę PayEye na taką skalę – komentuje Daniel Jarząb, CEO PayEye.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Płatność biometryczna z wykorzystaniem fuzji biometrii tęczówki oka i twarzy dostępna będzie od 12 czerwca. Spośród ponad 350 salonów Empik w całej Polsce do pilotażu zostało wytypowanych 5 różnorodnych lokalizacji: Warszawa Westfield Mokotów, Wrocław Bielany, Kraków Kazimierz, Poznań Posnania oraz Czeladź M1.

Empik to unikalna na rynku marka, łącząca innowacyjność z ponad 75-letnią historią. Byliśmy jednym z pionierów polskiego e-commerce i omnichannel, proponując klientom rozwiązania, które niejednokrotnie wyprzedzały rynek i wyznaczały nowy standard w usługach subskrypcyjnych, sposobach dostawy czy nowoczesnych formach płatności. Widzimy, że nasi klienci są otwarci na innowacje i chętnie korzystają z nowych technologii i udogodnień, bo widzą, że przekładają się one na jeszcze szybsze, wygodniejsze i, co równie istotne w dzisiejszym świecie, bezpieczne zakupy. Dlatego z tym większym entuzjazmem jako polski lider sprzedaży omnikanałowej dołączamy do pierwszego w Europie pilotażu płatności biometrycznych w ramach programu Mastercard Biometric Checkout. Jestem dumna, że to właśnie klienci Empiku jako pierwsi skorzystają z tego innowacyjnego rozwiązania. Wierzę, że bezpieczeństwo i wygoda zakupów, jaką zapewnia biometria, to już nie przyszłość, a teraźniejszość płatności w handlu – mówi Ewa Szmidt, Prezeska Grupy Empik.

1 https://www.idemia.com/wp-content/uploads/2021/07/infographic-consumers-embrace-biometrics-payment-cards-idemia.pdf

2 Badanie Minds & Roses dla Mastercard, Adopcja biometrii wśród Polaków, kwiecień 2024

źródło: mat. prasowe, opracowanie: Agata Drynko

PS Systemy płatności – co wybrać dla naszego sklepu internetowego?

System płatności powinien uwzględniać metody, z których najczęściej korzystają klienci sklepu internetowego. Nierzadko mają bowiem miejsce sytuacje, w których rezygnują oni ze sfinalizowania transakcji tylko dlatego, że najpopularniejsze, a zarazem najwygodniejsze opcje płatności są niedostępne.