Empik wyróżniony w Performance Marketing Diamonds CEE 2022

Najbardziej efektywna kampania SEM, content marketingowa i program afiliacyjny oraz nagroda specjalna Performance Brand of the Year – aż 4 statuetki trafiły do Empiku w ramach czwartej edycji Performance Marketing Diamonds CEE 2022 organizowanego przez Izbę Gospodarki Elektronicznej.
O autorze
1 min czytania 2022-05-20

Nagrody odebrali: Karol Ignatowicz – chief e-commerce & customer value officer, Artur Malinowski – chief marketing officer oraz Izabela Szymańska, Łukasz Walczuk i Krzysztof Chodakiewicz – menadżerowie z działu Digital Marketingu w Empiku.  

Performance Brand of the Year – takim tytułem może pochwalić się Empik, który otrzymał Nagrodę Specjalną podczas gali Performance Marketing Diamonds CEE 2022. Na tym jednak nie kończą się wyróżnienia, które Jurorzy przyznali marce.  

Docenili także inhouse’owy zespół Empiku w kategorii The most effective SEM campaign. Głównym wyzwaniem postawionym na 2021 rok był wzrost poziomów przychodów i rentowności z Google Ads przy dużym zróżnicowaniu i wielkości oferty. – Nasze działania skupiły się m.in. na pracy nad strukturą kampanii, możliwościach skalowania i optymalizacji, tak, by przebijać sufity efektywności na tym bardzo konkurencyjnym rynku – mówi Krzysztof Chodakiewicz, performance marketing & analytics manager w Empiku.  

Kolejna nagroda dla Empiku została przyznana za prawdopodobnie największą kampanię content marketingową w Polsce. Obok silnego zespołu w ramach struktur Digital Marketingu, do współpracy nad rozwojem sekcji Empik Pasje – Magazyn Online marka zaprosiła agencję Bluerank, specjalistów od content marketingu na potrzeby SEO. Efekt: 2021 artykułów w 2021 roku, wzrost liczby użytkowników i wyświetleń sekcji oraz mocne wzrosty liczby transakcji i przychodów w kluczowych dla zespołu Content Marketingu w 2021 r. kategoriach nie-edytorialnych.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Empik został również nagrodzony w kategorii The most effective affiliate program. Wyróżniony projekt, realizowany we współpracy z Tradedoubler, opierał się na dynamicznym wzroście kanału i holistycznym, świadomym wykorzystywaniu najlepszych praktyk w reklamie afiliacyjnej, przy maksymalnym pokryciu różnorodnych kategorii produktowych.  

Od kilku lat mocno stawiamy na rozwój naszych kompetencji i zespołów z obszaru Digital Marketingu. Otrzymane nagrody – w tym tytuł Performance Brand of the Year – to najlepsze potwierdzenie, że obrany przez nas kierunek, założone cele i wybrane narzędzia były słuszne. Tym bardziej cieszy nas, że Jury konkursu doceniło innowacyjne podejście i osiągnięte rezultaty, nie tylko w projektach zgłoszonych we współpracy z doświadczonymi Partnerami zewnętrznymi, ale szczególnie w projekcie SEM, za który w pełni odpowiada nasz wewnętrzny zespół – podkreśla Karol Ignatowicz, Chief e-commerce & customer value officer w Empiku. 

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się