Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Weź udział w sesji pytań i odpowiedzi z Maćkiem Lewińskim!

ZAPISZ SIĘ

esize.me: Milion skanów stóp Polaków

Już ponad milion użytkowników skorzystało z innowacyjnych skanerów esize.me, dostępnych w sklepach CCC i eobuwie.pl oraz w aplikacji eobuwie, aby wykonać skan swoich stóp. Dzięki usłudze esize.me Grupa CCC dysponuje jedną z największych tego typu baz w Polsce i na świecie.
O autorze
2 min czytania 2020-06-15

Skanery esize.me, umożliwiające wykonanie skanu 3D stopy, dostępne są obecnie łącznie w  213 sklepach stacjonarnych CCC oraz eobuwie. W kwietniu 2020 roku funkcja skanu stopy (2D) została także udostępniona w aplikacji mobilnej eobuwie.pl – skan można wykonać np. w domu, za pomocą smartfonu przy użyciu białej kartki, co znacznie ułatwia proces zakupowy i pomaga dopasować obuwie bez konieczności przymierzania.

W ramach esize.me klienci mogą także zamówić specjalne, dopasowane dokładnie do stóp wkładki do butów, które zwiększają komfort użytkowania obuwia. Ich produkcja jest możliwa dzięki zestawieniu skanów modeli butów ze skanem stopy klienta.

Asymetryczność stóp

Oprócz statystycznych rozmiarów obuwia, które w Polsce wynoszą 38,2 dla kobiet i 42,3 dla mężczyzn dane ze skanerów esize.me pokazują m.in. że 50% dorosłych, którzy zeskanowali swoje stopy miało jedną z nich dłuższą, a drugą szerszą. Różnica długości stopy wynosi średnio 2,5 mm. Co ciekawe większość dorosłych ma dłuższą stopę lewą. 64% użytkowników ma neutralne podbicie, 19% zeskanowanych stóp ma niskie podbicie, a 17% to stopy o wysokim podbiciu.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

22% wykonanych skanów należy do dzieci. W oparciu o dane ze skanerów średni rozmiar buta dziewczynki w Polsce wynosi 32,7, zaś chłopca 35,4. Algorytmy przewidywania wzrostu stopy dzieci wskazują, że aby dobrać optymalny rozmiar buta dziecku, skan jego stóp powinien być wykonywany średnio raz na 5 miesięcy. 

– Ponad milion wykonanych skanów to najlepszy dowód, że klienci entuzjastycznie przyjęli naszą usługę.  Uruchomiona w czasie pandemii funkcja skanowania w aplikacji eobuwie także spotkała się z dużym zainteresowaniem użytkowników. Wykorzystując aparat w telefonie można zrobić zdjęcie stóp i otrzymać skan, pozwalający korzystać z systemu esize.me, który podpowiada nam jakie buty będą najlepiej dopasowane, biorąc pod uwagę różne rozmiarówki producentów. Technologia działa już w aplikacji mobilnej eobuwie na Androidzie, planujemy ją udostępnić także w wersji na system iOS, wkrótce także za granicą oraz w aplikacji CCC. Chcemy kreować nowe trendy na rynku obuwniczym i oferować innowacyjne rozwiązania proklienckie – mówi Marcin Grzymkowski, prezes zarządu eobuwie.pl

Słuchaj podcastu NowyMarketing

– Poprzez wprowadzenie skanerów do sklepów CCC dostęp do usługi esize.me istotnie się zwiększył. Usługa ta pozwala zarówno eobuwie jak i CCC na dotarcie do szerszego grona klientów, a także lepsze zrozumienie ich potrzeb i stylu. Maksymalnie ułatwiamy proces zakupu butów. Skanery, w obecnym czasie dezynfekowane po każdym użyciu, są już dostępne w 190 sklepach CCC oraz 23 salonach stacjonarnych eobuwie. Korzystanie z nich jest intuicyjne, szybkie i bezpieczne. W zeszłym roku dzięki esize.me wygenerowaliśmy ponad 70 milionów złotych sprzedaży. Nasza baza skanów stóp to dziś największy zbiór takich danych na świecie, a popularność tego innowacyjnego rozwiązania wśród klientów cały czas rośnie. Posiadamy także unikalną technologię do produkcji dedykowanych wkładek, które znacząco zwiększają komfort użytkowania i dopasowania butów – mówi Marcin Czyczerski, prezes zarządu CCC S.A. 

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Dzięki usłudze esize.me już w 5 sekund możemy stworzyć precyzyjny, trójwymiarowy model naszych stóp zawierający wszystkie wymiary niezbędne do idealnego dopasowania obuwia – długość, szerokość, wysokość podbicia czy obwód stopy. Grupa CCC planuje rozwijać i udoskonalać to rozwiązanie oraz wprowadzać je na nowe rynki działalności.