Fabryka MOD21 w nowym kryminale „Urwisko” Roberta Małeckiego

W akcję nowej powieści znanego pisarza kryminałów Roberta Małeckiego wpleciony został wątek ekologicznych obiektów modułowych firmy MOD21 z Grupy ERBUD. To element kampanii promocyjnej i niespodzianka dla pracowników spółki. Jest to pierwsza tego typu współpraca na polskim rynku.
O autorze
2 min czytania 2023-04-20

Fabuła książek Roberta Małeckiego dzieje się zwykle w Toruniu i okolicach, skąd pochodzi pisarz. W drugim tomie nowego cyklu kryminalnego z policjantami bydgoskiego Archiwum X Marią Herman i Olgierdem Borewiczem swoją rolę odegra start-up MOD21 z podtoruńskiego Ostaszewa, specjalizujący się w ekologicznym budownictwie modułowym z drewna. Jest to element współpracy między spółką a Wydawnictwem Literackim, wydawcą książek Małeckiego.

– Z naszych modułów budujemy już pierwsze przedszkola czy mieszkania, ale na rynek niemiecki, w Polsce temat prefabrykacji drewnianej dużych obiektów jest jeszcze mało znany. Chcemy promować tę technologię także u nas, a że jesteśmy nowoczesną firmą, robimy to też w innowacyjny sposób – lekko i ciekawie wplatając MOD21 w fabułę książek naszego ulubionego toruńskiego pisarza kryminałów. Przy okazji promujemy czytelnictwo wśród naszych pracowników. A to już dość pokaźna grupa czytelników – zatrudniamy ponad sto osób, a w całej grupie ERBUD prawie trzy tysiące – mówi Dariusz Grzeszczak, prezes Grupy ERBUD. 

W hali produkcyjnej fabryki MOD21 odbył się także wieczorek autorski z Robertem Małeckim dla wszystkich pracowników i ich rodzin.

Spółka zostawiła całkowitą wolność twórczą i nie ingerowała w treść fabuły. 

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

– Zależało nam tylko na tym, by zarysować i przybliżyć proces budownictwa modułowego, a MOD21 ulokować w rzeczywistych realiach, co dla Torunian, w tym naszych pracowników, będzie atrakcją. Umówiliśmy się także, że byłoby super, gdyby udało się powołać do życia fikcyjnego bohatera, ale bazującego na pewnych realnych cechach któregoś z naszych prawdziwych pracowników – mówi Theodor Kaczmarczyk, prezes spółki MOD21 i zaznacza, że od razu poprosił, by wybór autora nie padł na jego osobę.

–To była nietypowa propozycja współpracy. Początkowo ją odrzuciłem, bo nie chciałem być „pisarzem do wynajęcia”. Jednak, gdy dowiedziałem się więcej o samym budownictwie drewnianym i idei stojącej za spółką MOD21, zrozumiałem, że podoba mi się to, co robią. Są europejską firmą, ale z mojego Torunia. I postanowiłem, że chcę ich wesprzeć. Od pierwszych rozmów zaznaczyłem, że całą gażę przeznaczymy na toruńskie dziecięce hospicjum Nadzieja, które na pewno mądrze wykorzysta tę sumę pieniędzy – mówi Robert Małecki. 

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Na wieść o tym szlachetnym geście pisarza spółka MOD21 postanowiła do 50 tysięcy złotych od pisarza, dorzucić na konto hospicjum swoje symboliczne 21 tysięcy złotych.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

To nietypowe „lokowanie produktu” i współpraca między spółką budowlaną a pisarzem wpisuje się w szerszy kontekst działań Grupy ERBUD. Firma jako pierwsza weszła w esport, zgarniając za kampanię „Walka o Koszyki” szpaler nagród ze złotym Effie Award w kategorii „PR/Employer Branding” na czele. Intensywnie zachęca także kobiety do pracy w branży budowlanej – wydana wraz z Fundacją ERBUD książeczka „Klara buduje” stała się bestsellerem, a za serię warsztatów budowlanych dla dziewczynek „Młode MajstERki” w Centrum Nauki Kopernik firma otrzymała dwa Złote Spinacze i Innowator ESG przyznawany przez Polskie Stowarzyszenie ESG. W 2022 r. ERBUD jako zaledwie jedna z sześciu polskich firm trafił na prestiżową listę najlepszych pracodawców świata opracowywaną na podstawie badań Instytutu Statista przeprowadzonych dla amerykańskiego magazynu „Forbes”.

PS Powstanie gra na podstawie powieści Olgi Tokarczuk. Noblistka inwestuje w polskie studio gier

Sundog rozpoczął prace nad stworzeniem gry „Ibru” wzorowanej na powieści „Anna In w Grobowcach Świata”. Do grona inwestorów projektu dołączyła sama Olga Tokarczuk.