Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Weź udział w sesji pytań i odpowiedzi z Maćkiem Lewińskim!

ZAPISZ SIĘ

Facebook F8 – podsumowanie drugiego dnia konferencji

Zakończył się drugi dzień konferencji F8. Wśród prelegentów znaleźli się Mike Schroepfer (Chief Technology Officer), Yael Maguire (Director of Connectivity Programs), Joaquin Quiñonero Candela (Director of Applied Machine Learning), Michael Abrash (Chief Scientist of Oculus Research) oraz...
O autorze
1 min czytania 2017-04-20

…  Regina Dugan (Vice President of Engineering i Building 8).

Poniżej znajdą Państwo przegląd nowości przedstawionych w trakcie prezentacji, a także linki prowadzące do stron zawierających dodatkowe materiały.

  • Surround 360 Family

Michael Schroepfer zaprezentował projekty dwóch nowych systemów kamer 360 stopni. Większa składa się z 24 kamer, mniejsza z 6 urządzeń.

Zaprezentowany przez Facebooka 360 Capture SDK otwiera drogę do tworzenia narzędzi pozwalających na rejestrowanie zdjęć i filmów 360 stopni i wgrywanie ich do Aktualności lub zestawów VR.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Inżynierowie Facebooka opracowali nowe metody poprawiające efektywną rozdzielczość filmów 360 stopni:

  • o    System wykorzystujący modele fizyczne do przewidywania, w którym miejscu w następnej kolejności należy zwiększyć szczegółowość wyświetlanego obrazu, co poprawia efektywną rozdzielczość o nawet 39%
  • o    System wykorzystujący sztuczną inteligencję, który prognozuje najciekawsze fragmenty filmu 360 stopni, co pozwala na wydajniejsze strumieniowanie obrazu do urządzeń
  • o    System dekodowania obrazu zależny od treści filmu – poprawia jakość obrazu na urządzeniach niezaprojektowanych z myślą o VR nawet o 51%

Zespół Connectivity zajmuje się rozwojem narzędzi i technologii poprawiających jakość dostępu do Internetu i dających dostęp tym, którzy go jeszcze nie mają. Na F8 zaprezentowano na przykład projekt Tether-tenna, czyli śmigłowiec-dron połączony z ziemią kablem i unoszący się automatycznie kilkadziesiąt metrów nad ziemią, który zapewnia stabilną łączność np. w obszarze katastrof naturalnych.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

  •  Artificial Intelligence

Facebook zapowiedział udostępnienie deweloperom Caffe2 – frameworku umożliwiającego tworzenie i uruchamianie algorytmów AI na smartfonach. Zapowiedziano także partnerstwa w obszarze AI z Amazonem, Intelem, Microsoftem, NVIDIA, Qualcommem i innymi firmami.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się
  • Augmented Reality

Michael Abrash, “Chief Scientist” Oculusa, podzielił się wizją pełnego wdrożenia rzeczywistości rozszerzonej. 

Zespół Building 8 pracuje między innymi nad systemami umożliwiającymi wprowadzanie danych bezpośrednio za pomocą fal mózgowych.

Dodatkowe podsumowanie drugiego dnia konferencji znajdą Państwo na tej stronie. Z kolei tutaj znajdują się wszystkie grafiki i pozostałe zasoby związane z wczorajszymi i dzisiejszymi ogłoszeniami.