Facebook walczy z koronawirusem – portal będzie usuwał fałszywe treści na jego temat

Facebook walczy z koronawirusem – portal będzie usuwał fałszywe treści na jego temat
Przedstawiciele Facebooka zapowiedzieli walkę z rozprzestrzenianiem się fałszywych informacji na temat koronawirusa. Z portalu społecznościowego usuwane będą nieprawdziwe treści na jego temat, w tym m.in. te dotyczące „alternatywnych” sposobów leczenia.
O autorze
1 min czytania 2020-01-31

Podobne działania Facebook podjął w ubiegłym roku w związku z ruchem antyszczepionkowców. Wówczas serwis społecznościowy zapowiedział, że fałszywe informacje dotyczące szczepień będą uznawane za fake newsy, zaś ich rozpowszechnianie zostanie ograniczone.

Teraz Facebook postanowił walczyć z fałszywymi informacjami na temat koronawirusa. Jak przyznali przedstawiciele portalu, tego typu treści są „szkodliwe dla życia i zdrowia użytkowników platformy”. 

Usuwane będą także te treści, które promują „alternatywne” sposoby leczenia, takie jak np. picie wybielacza, oraz wpisy oznaczone hashtagiem w serwisie Instagram.

Zanim jednak podejrzane treści zostaną usunięte, Facebook będzie je weryfikować z wiodącymi organizacjami ochrony zdrowia, w tym m.in. z WHO. 

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

PS

Facebook chce zatrudnić zespół doświadczonych dziennikarzy, którzy byliby odpowiedzialni za prowadzenie nowej zakładki w serwisie, dotyczącej najnowszych newsów – wcześniej algorytmy odpowiadały za podobną sekcję, lecz znajdowało się tam wiele nieaktualnych wiadomości czy nawet fake newsów.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

PS2

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Instagram zdecydował się podjąć konkretne działania w celu zwalczania fake newsów – dla swoich amerykańskich użytkowników wprowadził opcję oznaczania treści, które mogą być nieprawdziwe.