Upoluj bilet na AI Creative Fest [KONKURS]

Upoluj bilet na AI Creative Fest [KONKURS]

Upoluj bilet na AI Creative Fest [KONKURS]

Sprawdź, jak wygrać bilet do przyszłości, czyli na AI Creative Fest, gdzie AI spotyka kreatywność (i zmieniają zasady gry).

SPRAWDZAM

Fanpage Trends 11.2012: pogłoski o śmierci Facebooka nieco przesadzone

Facebook rozwija się w najlepsze, co pokazują liczby. W ubiegłym roku przybyło mu aż 2 mln użytkowników, a liczba „like’ów” podwoiła się. Na polskim Facebooku największe profile nadal rosną. Demotywatory przekroczyły 1,5 mln fanów, a do listy milionowych stron dołączyły Kuba Wojewódzki i Allegro.
O autorze
2 min czytania 2012-12-10

Sotrender także nie próżnował, dodając do swego cyklicznego raportu kolejne branże – Gry i konsole i Miasta oraz wprowadzając nowe interaktywne opcje do raportu. Podsumowanie marketingu na Facebooku w listopadzie, czyli kolejny rapory z cyklu Fanpage Trends by Sotrender liczy 250 stron i 33 branże z kilkunastoma szczegółowymi komentarzami ekspertów.

Na polskim Facebooku…

Największy Polski fan page Demotywatory przekroczył liczbę półtora miliona fanów. Kolejna czwórka strzeże swoich miejsc w rankingu – Serce i Rozum, Play, KWEJK.pl i Orange Polska wciąż są na swoich pozycjach. W najbliższym czasie możemy jednak spodziewać się awansu Orange, który od wielu miesięcy może pochwalić się znacznie większym przyrostem fanów niż KWEJK. Kuba Wojewódzki i Allegro to kolejne strony na podium milionowych profili polskiego Facebooka. Kuba Wojewódzki po wyprzedzeniu Allegro znajduje się na 6 miejscu rankingu największych. Wygląda na to, że o szóste miejsce te dwa profile będą nadal walczyć, bo już od dawna zarówno liczbę fanów jak dynamikę wzrostu utrzymują na podobnym poziomie.

Nowe kategorie – miasto oraz gry i konsole

Do comiesięcznego raportu wprowadzono dwie nowe kategorie. W pierwszej z nich – rankingu Gier i konsol – pierwszą fan page PlayStation, który ma 100 tys fanów. The Sims jest z kolei najbardziej popularną na Facebooku grą. Strona nowego sklepu cdp.pl w tym miesiącu urosła prawie czterokrotnie, dzięki czemu znajduje się na 8 miejscu rankingu.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Druga nowa kategoria – Miasta – zawiera zestawienie profili miejskich, zarówno oficjalnych jak i nieoficjalnych. Największa w kategorii jest strona Warszawa Nieznana, dwa kolejne miejsca zajmuje Wrocław, któremu trzeba pogratulować najlepszej z oficjalnych stron miejskich – Wroclaw [Wroclove]. Jako rozwinięcie tematu obecności miast w social media polecamy prezentację powstałą na potrzeby konferencji Smart City.

Awantura wokół Uważam Rze

W ostatnich dniach listopada nastąpiły też głośne spadki. Najpierw gorąco, a później chłodno zrobiło się na stronie Uważam Rze, na której najpierw zawrzało po odwołaniu dotychczasowej redakcji, a później ochłodziło się przy rzadko obserwowanej na taką skalę utracie fanów. Gdyby nie ważne było co mówią, aby tylko mówili, Uważam Rze mogłoby się ucieszyć popularnością postu opublikowanego przez Igora Janke, który znalazł się wśród najlepszych postów branży Prasa. Jednak usunięcie postu w ciągu doby od publikacji wskazuje na to, że Uważam Rze nie chce cieszyć się złą sławą. Niestety praktyki usuwania postów są niemile widziane i nie umykają opinii publicznej. Co ciekawe, fanów stracił również profil Rzeczypospolitej, co było drugim ciosem po gehennie na początku miesiąca wynikłej z wydarzeń następujących po feralnej informacji o trotylu.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Co się działo w innych branżach przeczytasz w raporcie Fanpage Trends – jak co miesiąc przedstawiamy w nim statystyki, wykresy i komentarze, z których dowiesz się co się dzieje w najważniejszych branżach na polskim Facebooku i co na ten temat mówią eksperci. 

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się