Każdy będzie mógł się przekonać, że innowacja w komunikacji marketingowej zaczyna się w technologii inspirującej artystyczną duszę. W ostatnich latach te dwie dziedziny przenikają się wyjątkowo intensywnie. Zawdzięczamy to poszukiwaniu przez artystów nowych form i mediów wyrazu. Twórcy sprzętu i oprogramowania wychodzą naprzeciw potrzebom artystycznej ekspresji.
Art+bits będzie okazją do wymiany energii pomiędzy dwoma przyciągającymi się dziedzinami – nauki i artyzmu. Bo ideą organizatorów festiwalu jest ożywienie technologii a zarazem nadanie sztuce zupełnie nowych inspiracji i struktur. Kreatywni ludzie pokażą jak efektownie można wyjść poza czysto użytkowe zastosowania monitorów, telefonów, tabletów, kamer, aplikacji . Czołowe firmy jak i zaczynające szukać miejsca na rynkach startup’y mogą pozwolić odkryć swojej ofercie bardziej wysublimowaną stronę. Artystyczny sznyt nadadzą narzędziom, instalacjom i gadżetom czołowi twórcy nurtu art/technology z Polski i zagranicy.
Zobacz również
Festiwal to miejsce, gdzie mogą zaistnieć artyści, programiści, projektanci jak również firmy i organizację, którym jest po drodze z promowaniem kreatywności i wspieraniem inicjatyw zainspirowanych światowymi trendami.
Organizatorzy zapraszają:
- branżę reklamy i nowych mediów
- osoby związane z marketingiem
- osoby zainteresowane sztuką współczesną
- kreatywnych inżynierów
- poszukiwaczy innowacji
- środowiska akademickie
- dziennikarzy
W trakcie festiwalu goście będą mogli wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez specjalistów oraz uczestniczyć w prezentacjach dotyczących poszczególnych tematów. Odbędą się również liczne wystawy efektownych instalacji z pogranicza sztuki i technologii.
#PrzeglądTygodnia [05.11-12.11.24]: kampanie z okazji Movember, suszonki miesiąca, mindfulness w reklamach
Pierwsza edycja festiwalu będzie poświęcona głównie tematom:
Słuchaj podcastu NowyMarketing
- Interaktywne instalacje – budowanie interaktywnej przestrzeni
- Projektowani obliczeniowe, techniki generatywne, tworzenie grafiki z wykorzystaniem narzędzi programistycznych
- Cyfrowa fabrykacja- wytwarzanie elementów z wykorzystaniem nowoczesnych metod fabrykacji – wycinarki, drukarki 3D
- Wizualizacja danych – ostatnich latach bardzo dynamicznie rozwijająca się dziedzina zajmująca się graficzną reprezentacją danych
- Mapping 3 D- projekcja animacji na obiektach przestrzennych z uwzględnieniem ich geometrii.
- Projektowanie parametryczne- nowoczesne metody projektowania obiektów, obecne m. in. podczas projektowania współczesnych budynków
Organizatorzy Art+bits to interaktywny dom produkcyjny Netizens, Miasto Ogrodów Katowice, Media Lab Katowice, Akademia Sztuk Pięknych Katowice. Partnerami festiwalu są Rondo Sztuki, Klubokawiarnia Redakcja i klub Oko Miasta.
Nowy Marketing objął patronat medialny nad Art+bits.
Promujące Art+bits filmy można obejrzeć tutaj:
Szczegółowy program imprezy jest opublikowany na stronie www.artbits.pl