Firma Politan wzmacnia struktury managementu Działu Sprzedaży

Ryszard Kryus objął stanowisko Dyrektora Działu Eksportu w firmie Politan. Do jego najważniejszych zadań należy wyznaczanie kierunku i realizacja strategii rozwoju marek na rynkach zagranicznych.
O autorze
1 min czytania 2017-06-28

Nowy Dyrektor Działu Eksportu Politana, z wykształcenia anglista i ekonomista, legitymuje się ponad 15-letnim doświadczeniem w handlu. Od dekady specjalizuje się w obszarze eksportu, budując i rozwijając współpracę handlową z firmami na całym świecie. Budował zespoły sprzedające produkty m.in. do krajów europejskich, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Iranu, Pakistanu, Indii czy Chin.  

W Politanie jako Dyrektor Działu Eksportu wyznacza kierunki działania zespołu i realizacji strategii na rynkach zagranicznych w modelu brandowym i private label. Zarządza budżetem i pracą działu. Odpowiada również za optymalizację portfolio marek zgodnie z trendami rynkowymi. Jednym z jego głównych celów jest zwiększanie efektywności działu eksportu i docelowo – uruchamianie oddziałów firmy na wyselekcjonowanych rynkach.

Obecnie Ryszard Kryus stabilizuje wynik finansowy działu, wzmacnia i zacieśnienia dotychczasowe relacje z kontrahentami i partnerami biznesowymi. Nowy dyrektor buduje strategię rozwoju marek na obsługiwanych rynkach, a także koncentruje się na pozyskiwaniu nowych dystrybutorów do współpracy na rynkach, w których dotychczas Politan był nieobecny. W przyszłości Kryus chce doprowadzić do pełnej niezależności Politana na rynkach zewnętrznych.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj