Film łzowy, chroniący nasze oczy przed wysychaniem i podrażnieniami, nie składa się wyłącznie z wody, lecz ma postać naturalnej emulsji. Dlatego uzupełnianie filmu łzowego wyłączenie składnikiem wodnym nie jest wystarczające a efekt jest najczęściej krótkotrwały. Wymusza to na pacjentach częste stosowanie kropli. Dla długotrwałego i pełnego efektu warto uzupełniać cały film łzowy warstwę wodną, lipidową oraz mucynową.
Kampania ma na celu dotarcie do pacjentów, właśnie z tą informacją. „Rynek kropli na zespół suchego oka rośnie od kilku lat. Ponad 90% produktów w kategorii „sztuczne łzy” daje wyłącznie krótkotrwałą ulgę jedynie nawilżając oczy. Konkurencja silnie wspierana jest w kanałach ATL, głównie w TV. Zdecydowaliśmy się wykorzystać przewagę Cationormu nad konkurencją w oparciu o jego skład oraz mechanizm działania i stworzyć nową kategorię – emulsji kationowych.” – mówi Radosław Rajkowski, marketing manager Santen Oy S.A.
Zobacz również
Grupa docelowa, do której kierowana jest komunikacja to przede wszystkim kobiety z większych miast, w wieku 30-50 lat.
Kampania jest realizowana w telewizji (stacjach ogólnopolskich i tematycznych) oraz internecie. Równolegle Santen prowadzi komunikację produktu wśród lekarzy specjalistów.
Firma Santan obsługiwana jest w wyniku rozstrzygniętego przetargu przez firmę Media People działającą w konsorcjum z kolektywem strategicznym Melting Pot oraz agencją kreatywną Mantra Media. Film został zrealizowany przez dom produkcyjny Monte Video.
Movember/Wąsopad: jak marki zachęcają do profilaktyki męskich nowotworów [PRZEGLĄD]
Słuchaj podcastu NowyMarketing