#FixFriday w woshwosh – napraw lub kup z drugiej ręki

O autorze
1 min czytania 2022-11-21

Trwa święto promocji i karnawał przecen. Black Friday co roku nakręca spiralę zakupów i emocje wśród konsumentów. Czy naprawdę potrzebujemy co roku kupować nowe rzeczy? Czy potrzeba udziału w tzw. specjalnych i okazyjnych zakupach jest podyktowana realnymi potrzebami? Czy może emocjami podgrzanymi przez producentów i handel, który zrobił z tego okresu już coroczne święto? A przecież można inaczej. Szczególnie w czasach, gdzie racjonalne wydatki i dbanie o środowisko jest paląca potrzebą.

woshwosh jest firmą, która od prawie ośmiu lat wspiera ideę cyrkularności obuwia. Oferuje szereg usług przedłużających życie butom czy akcesoriom, tak aby cieszyć się, tym co już mamy jak najdłużej. Dlatego proponuje, aby w tym okresie – u progu zimy, zadbać o te buty, które już mamy.

Stąd pomysł na kolejną już edycję Fix Friday week, który potrwa od 21-27 listopada. Często proste naprawy potrafią sprawić, że nasze ulubione buty wyglądają jak nowe, co jest znacznie bardziej racjonalne i daje pozytywny wpływ na środowisko. W tym roku firma chce pójść jeszcze krok dalej i rozszerzyć inicjatywę. Nie tylko wspierać idę naprawiania butów, ale zaproponować też zakup butów z drugiego obiegu.

Używane buty w Polsce to jeszcze ciągle rozwijający się trend. Pomimo ogromnego wzrostu zainteresowania używanymi ubraniami i wysypu second handów; buty stanowią procent sprzedawanego tam asortymentu. Jednym z głównych wyzwań jest obawa o higieniczność taki zakupów.  Niewielu konsumentów wie, że jest na to bardzo skuteczny sposób w postaci procesu ozonowania, który usuwa aż 99,8% bakterii, grzybów i drobnoustrojów z obuwia. Zatem buty zdezynfekowane w woshwosh są często bardziej higieniczne niż nowe buty w sklepie (przymierzane przez wiele osób).

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Dlatego w tym roku po raz pierwszy woshwosh postanowił to zmienić i rozpropagować ideę bezpiecznego zakupu używanych butów. Ruszyła inicjatywa Bazaru Używanych Butów, gdzie każde obuwie oferowane przez nas woshwosh będzie profesjonalnie przygotowane i wydezynfekowane poprzez proces ozonowania. To zapewni higieniczność i świeżość takich produktów. Dodatkowo oferuje niezbędne naprawy lub doczyszczenie, aby buty używane był w jak najlepszym stanie i najatrakcyjniejszej cenie.

Chcemy, aby konsumenci w Polsce przekonali się do idei cyrkularnści obuwia, przenosząc dobre nawyki w zakupie ubrań, na zakup butów z drugiej ręki. Dbajmy o to co już mamy.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się