Fundacja Instytut Edukacji Pozytywnej promuje program certyfikacyjno-rozwojowy dla szkół

Placówki oświatowe z całego kraju mogą zgłaszać się do pionierskiego programu certyfikacyjnego z zakresu zdrowia psychicznego. Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0 to okazja do wyjątkowej pracy z uczniami i uczennicami połączona z niestandardowymi aktywnościami angażującymi także nauczycieli i rodziców.
O autorze
2 min czytania 2022-06-03

Program certyfikacyjno-rozwojowy, prowadzony jest przez Fundację „Instytut Edukacji Pozytywnej” od ponad 6 lat i niezmiennie jest całkowicie bezpłatny. Do tej pory wzięło w nim udział ponad 1300 placówek z terenu całej Polski. Jak mówią przedstawiciele szkół – warto rozpocząć przygodę z Programem. Szkoła Myślenia Pozytywnego pozwala zadbać nie tylko o uczniów i uczennice, ale także o zdrowie psychiczne nauczycieli i rodziców, którzy stanowią równie ważną grupę w Programie.

Szkoła Myślenia Pozytywnego zdobyła zaufanie nauczycieli, uczniów (nawet kandydatów na uczniów), rodziców, władz samorządowych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie materiały do pracy, nieocenione wsparcie, spotkania superwizyjne i motywację do działania – mówi Ewa Zbiegień, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczebrzeszynie.
 Kompetencje, fantastyczne pomysły, ciepłe serca i czas dla innych to z pewnością dewiza tego programu. Program Szkołą Myślenia Pozytywnego 2.0 jest wspaniałym początkiem kształtowania zmian, które niosą ze sobą radość, wiarę i nadzieję na coraz lepszą edukację – dodaje Dorota Józefowicz, Szkoła Podstawowa nr 1 w Nidzicy.

W tym roku Partnerem Strategicznym Programu Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0 jest firma Epson, która wyposaży 300 placówek w urządzenia wielofunkcyjne EcoTank. Ten najtańszy w eksploatacji sprzęt (koszt wydruku zaczyna się od mniej niż 1 r za A4) pozwoli nauczycielom na drukowanie np. materiałów edukacyjnych na potrzeby warsztatów w odpowiedniej ilości, jakości oraz w w sposób przyjazny dla środowiska.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 100 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj
W Epson, poza akcjami na skalę globalną, angażujemy się także w pozytywne działania na rzecz społeczności, w których żyjemy. Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0 jest świetną inicjatywą, która dokładnie trafia w nasze wartości. Cieszymy się, że udostępniając nasz sprzęt, możemy mieć udział w długofalowym budowaniu tolerancji dialogu i budowy wzajemnego zrozumienia – powiedziała Ewa Pytlak, marketing coordinator w Epson.

Biorąc pod uwagę zmieniającą się rzeczywistość i potrzeby współczesnych dzieci i młodzieży, a także badania opracowane przez ekspertów współpracujących z Instytutem Edukacji Pozytywnej, w roku szkolnym 2022/2023, całość Programu Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0 zostanie poświęcona komunikacji międzykulturowej i rozwiązywaniu konfliktów w środowisku szkolnym.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

W ramach planowanych działań całe społeczności szkolne będą miały okazję rozwijać i doskonalić kompetencje związane z funkcjonowaniem w grupach polsko-ukraińskich. Ta część programu będzie uwzględniała rozwijanie dobrostanu psychicznego dzieci i młodzieży poprzez budowanie poczucia bezpieczeństwa i lepszego zrozumienia, dzięki poznawaniu swoich kultur i nauce wspólnego funkcjonowania w nowej rzeczywistości.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się
Program Instytutu Edukacji Pozytywnej to unikatowy na skalę nie tylko polską Program, który uczy nas uważności tak niezbędnej w procesie kształtowania młodego człowieka, ale jednocześnie eksperci Fundacji dbają o nas – dorosłych – nauczycieli, rodziców, pedagogów. Program odpowiada na zmieniającą się rzeczywistość zarówno edukacyjną, wychowawczą, profilaktyczną, ale przede wszystkim reaguje na zmiany społeczne i nowe wyzwania jakie stoją przed  szkołami. Z punktu widzenia psychologa mogę tylko polecić udział w Programie i zapewnić, ze to będzie najlepsze działanie jakie możemy zrobić dla siebie i naszych uczniów i uczennic – mówi dr Maciej Ciechomski, psycholog, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Drugi moduł Szkoły Myślenia Pozytywnego 2.0, będzie wspierał powstanie i wdrożenia do efektywnego funkcjonowania Szkolnych Klubów Mediacji i Komunikacji, jako miejsc wspierających dobrostan psychiczny młodych osób. W ten sposób organizacja chce zadbać o poczucie bezpieczeństwa i przestrzeń do rozwoju samodzielności i odpowiedzialności zarówno pod kątem relacji społecznych, jak i działań edukacyjnych.

Istotne jest, że Program jest całkowicie bezpłatny dla każdej placówki, a zgłosić do niego może się szkoła z każdego miejsca w kraju.

Rekrutacja do bezpłatnego Programu Szkoła Myślenia Pozytywnego 2.0 ruszyła 1 czerwca 2022 i będzie trwała do końca miesiąca. Zgłoszenia można dokonać za pomocą formularza dostępnego na stronie: programsmp.pl.