Fundacja Siepomaga została partnerem charytatywnym Ekstraklasy

O autorze
2 min czytania 2022-09-27

Ekstraklasa SA prowadząca rozgrywki najwyższego szczebla w piłce nożnej, oraz Fundacja Siepomaga prowadząca największy w Polsce portal zbiórek charytatywnych Siepomaga.pl podpisały umowę współpracy na sezon 2022/23. Jej celem jest rozszerzenie działań charytatywnych podejmowanych dotychczas przez Ekstraklasę wspólnie z klubami w ramach projektu #EkstraPomoc.

W ramach projektu co miesiąc jeden z klubów występujących w PKO Bank Polski Ekstraklasie wybierał cel charytatywny, który będzie wspierany również przez pozostałe zespoły. W inicjatywę już pod koniec minionego sezonu włączył się portal Siepomaga.pl, wspierając działania klubów swoim wieloletnim doświadczeniem w pomaganiu. Po kilku miesiącach owocnej współpracy postanowiono oficjalnie połączyć siły i oprócz pomocy dla indywidualnych potrzebujących, rozszerzyć zakres działań o cykliczne wsparcie ważnych społecznie inicjatyw ogólnopolskich, podejmowanych na rzecz profilaktyki i ochrony zdrowia.

Radości ze współpracy nie kryje Agnieszka Nowik, wiceprezes Fundacji Siepomaga, która prowadzi portal. – Ogromnie się cieszymy, że środowisko piłkarskie na najwyższym poziomie, które ma tak znaczący wpływ na kształtowanie się postaw społecznych szczególnie u młodych ludzi, z potrzeby serca zainicjowało to charytatywne dzieło, jakim jest #EkstraPomoc – powiedziała. – Głęboko wierzymy, że łącząc sport i pomaganie, pokażemy, jak się “gra do jednej bramki”, a razem z klubami Ekstraklasy uda nam się dotrzeć do szerszego grona darczyńców i zaszczepić w kibicach jeszcze mocniej gen charytatywności – dodała Agnieszka Nowik.

Podobnego zdania jest Bartosz Orzechowski Manager ds. Komunikacji w Ekstraklasie SA, który w ciągu 2 ostatnich sezonów koordynował #EkstraPomoc z ramienia ligowej spółki. – To dla nas bardzo ważne, że po dwóch latach funkcjonowania projektu udało nam się zyskać tak doświadczonego partnera, jakim jest Siepomaga.pl. Mam nadzieję, że dzięki temu będziemy w stanie pomagać jeszcze lepiej tym, którzy tego wsparcia najbardziej potrzebują. Jestem przekonany, że z takim wsparciem wykorzystamy w pełni potencjał komunikacyjny, kibicowski oraz meczowy klubów naszej ligi – dodał przedstawiciel Ekstraklasy.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Pierwsze wspólne działania w obecnym sezonie zostaną rozpoczęte na przełomie września i października. Każda ze zbiórek będzie odpowiednio promowana przez kluby, Ekstraklasę, jak i portal Siepomaga. Narzędzia, takie jak elektroniczne skarbonki, wirtualne puszki czy klubowe social media umożliwią dotarcie do jak największej grupy Darczyńców. Specjalne przygotowane i personalizowane grafiki z kodami QR wyświetlane będą również na telebimach stadionowych.

Najbliższa akcja pomocy będzie miała miejsce podczas 11 kolejki, kiedy to Górnik Zabrze ogłosi nazwisko osoby potrzebującej, na którą będzie prowadzona zbiórka. Z kolei podczas 13 kolejki wspólnie będziemy zbierać środki wraz z Fundacją DKMS z okazji Dnia Dawcy Szpiku, który przypada 15 października.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Każda ze zbiórek w danej kolejce będzie na bieżąco aktualizowana i szczegółowo opisywana przez Fundację Siepomaga wraz z Ekstraklasą.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się