Fundacja Women in Law rozpoczyna działalność

Fundacja Women in Law wspierająca i promująca kobiety w branży prawniczej rozpoczyna działalność.
O autorze
2 min czytania 2019-09-12

To pierwsza w Polsce inicjatywa, która ma na celu integrację środowiska prawniczego, wymianę wiedzy i dobrych praktyk nie tylko w ramach aktywnych zawodowo prawniczek, ale także wśród studentek, aplikantek i młodych przedstawicielek branży prawniczej. Pokazuje, że bez zaangażowania i wysłuchania głosu młodych pokoleń wchodzących na rynek pracy nie da się zbudować nowoczesnej, technologicznie zaawansowanej, nastawionej na rozwój branży prawniczej w Polsce.

Celem Fundacji Women in Law jest zmiana status quo. Chce ona dać narzędzia, pokazać najlepsze praktyki, edukować i zmieniać polski rynek prawniczy, traktując priorytetowo nowe technologie. Fundacja podejmuje szereg działań zmierzających do zaktywizowania środowiska kobiet-prawniczek w Polsce.

15 października organizowana jest konferencja „Kobiety przyszłością branży prawniczej”, inaugurującą działanie Fundacji. Jednym z tematów wiodących wydarzenia jest rola i pozycja kobiet oraz nowe technologie wykorzystywane w prawie. Zostaną także poruszone tematy związane ze szklanym sufitem i siłą stereotypu, a cenione i znane już dzisiaj prawniczki opowiedzą historię swojej kariery – jak osiągnęły sukces w trudnej branży prawniczej. Podczas wydarzenia wystąpią znakomici goście m.in.: prof. Małgorzata Fuszara, Jacek Santorski, Justyna Duszyńska, dr hab. Monika Całkiewicz, Marcin Maruta, dr Gabriela Bar, Maciej Ślusarek, Ewa Usowicz, Aurelia Cieślińska, Agnieszka Dzięgielewska-Jończyk, Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska, Sandra Wieczorek, Agnieszka Krysik, Cezary Żelaźnicki, Anisa Gnacikowska i inni. Niebawem udostępnimy szczegółowy program wydarzenia i możliwość rejestracji.

Fundacja Women in Law jest także organizatorem konkursu „Prawo z technologią w tle” na najlepszą pracę magisterską dla studentek, które w swojej pracy połączą zagadnienia prawne i nowe technologie. Szczegółowe informacje wkrótce zostaną udostępnione.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 100 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

W ramach Women in Law będzie działał program mentoringu i odwróconego mentoringu prowadzony przez doświadczonych i wyróżniających się sukcesami na rynku prawniczym kobiety i mężczyzn. W ramach mentoringu, organizatorzy chcą, aby młodsze uczestniczki zyskały dostęp do opieki merytorycznej bardziej doświadczonych prawniczek i prawników, którzy z kolei będą mogli pogłębić swoją wiedzę w obszarach, w których prym wiodą osoby młode, będące „za pan brat” z nowościami technologicznymi na rynku.

Do końca 2020 r. Fundacja zorganizuje spotkania dotyczące prawa i cyber bezpieczeństwa, nowych technologii, sztuki, internetu, ochrony środowiska i zwierząt.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

W ramach promocji kobiet prawniczek w przestrzeni publicznej Fundacja będzie prezentować sylwetki wybitnych przedstawicielek branży prawniczej w cyklu filmów „Jej historia”. Prawniczki będą dzielić się swoim doświadczeniem, krokami milowymi na ścieżce kariery, opowiedzą jak wyglądają w ich przypadku „odrobione lekcje”.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

W ramach Fundacji planowana jest również realizacja badania dotyczącego ilości, pozycji i wynagrodzeń kobiet w branży prawniczej w Polsce.

Patroni honorowi konferencji inaugurującej: Rzecznik Praw Obywatelskich
Główny partner konferencji inaugurującej: Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie
Patroni honorowi Fundacji: Naczelna Rada Adwokacka, Uniwersytet Opolski, Uniwersytet Łódzki
Patroni merytoryczni: Kancelarie: Maruta, Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy, Grabowski i Wspólnicy, PwC Legal, Kancelaria Adwokacka Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska
Partnerzy strategiczni: Polskie Stowarzyszenie Prawników Przedsiębiorstw, Polskie Towarzystwo Informatyczne, Digital Poland, Koło Naukowe Nowych Technologii WPiA UW, Koło Naukowe Własności Intelektualnej IP WPiA UW, ELSA, Wolters Kluwer
Patroni medialni: NowyMarketing, Prawo.pl

Rada Fundacji:

  • Agnieszka Krysik – radca prawny, wspólniczka w Grabowski i Wspólnicy, ekspertka w doradztwie w projektach sukcesji międzypokoleniowej w biznesie, strukturyzując relacje rodzinne i korporacyjne.
  • Agnieszka Dzięgielewska-Jończyk – radca prawny, wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Prawników Przedsiębiorstw, dyrektor Zespołu Prawa i Ładu Korporacyjnego w Skanska S.A.
  • Katarzyna Gajowniczek-Pruszyńska – adwokatka, karnistka, współzałożycielka i przewodniczącą Zespołu ds. Kobiet przy Naczelnej Radzie Adwokackiej, wicedziekan Okręgowej Rady Adwokackiej i wiceprzewodnicząca Komisji Legislacyjnej przy Naczelnej Radzie Adwokackiej.
  • Marcin Maruta – radca prawny, wspólnik w kancelarii Maruta, ekspert w zakresie prawa nowych technologii oraz własności intelektualnej.
  • Maciej Ślusarek – adwokat, wspólnik w Leśnodorski, Ślusarek i Wspólnicy, sędzia Sądu Dyscyplinarnego przy ORA w Warszawie, Przewodniczący Komisji Etyki i Tajemnicy Adwokackiej, członek Rad Fundacji Projekt Polska i Panoptykon.
  • Cezary Żelaźnicki – radca prawny, wspólnik w kancelarii PwC Legal, partner odpowiedzialny za wewnętrzny program „Diversity & Inclusion”; specjalizuje się w doradztwie w zakresie prawa spółek, prawa handlowego, prawa cywilnego oraz prawa pracy.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie Fundacji www.womeninlaw.pl