Game Jam 2020 – już 27 listopada rozpocznie się kolejny 40-godzinny hackathon twórców gier wideo

Gam Jam to wydarzenie przygotowane z myślą o osobach zainteresowanych tworzeniem gier wideo – zrzesza pasjonatów gier, projektantów oraz programistów. Organizatorami imprezy jest Agencja Rozwoju Przemysłu oraz ARP Games.
O autorze
1 min czytania 2020-11-23

Game Jam, który potrwa od piątku do niedzieli (27-29 listopad) jest jednym z głównych wydarzeń GovTech Festival, czyli trwającego miesiąc cyklu dostępnych dla wszystkich wydarzeń online. Uczestnicy, tworząc gry rywalizować będą o nagrody pieniężne – zwycięska drużyna otrzyma 30 tysięcy złotych, a drugi i trzeci stopień podium warte będą kolejno 20 i 10 tysięcy. Organizator poinformował też o nagrodzie specjalnej ufundowanej przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Twórcom nagrodzonej produkcji umożliwi udział w Dubai EXPO 2020 – czyli światowej wystawie, w której Polska uczestniczy już od wielu lat.

– Game Jam jest doskonałą okazją dla twórców gier, by zaprezentować swoją kreatywność i specjalistyczne umiejętności a z drugiej strony jest sprawdzianem z umiejętności pracy pod presją czasu. Warto podkreślić, że pomysły na najlepsze gry rodzą się często właśnie podczas takich wydarzeń jak Game Jam, a niejeden profesjonalny zespół deweloperski nie powstałby, gdyby nie takie inicjatywy – wyjaśnia Piotr Jurek, Prezes ARP GAmes.

Udział jest bezpłatny, a całość przeprowadzona zostanie online. Dostępny jest więc dla każdego, kto chce sprawdzić swoich sił w programowaniu gier. Rejestracja możliwa jest na tej stronie. O tym, w jakiej kategorii będą tworzone tegoroczne prace zadecyduje głosowanie na fanpage Game Jam. Dostępne są takie kategorie jak: Connect & Share, No borders oraz Solidarity. Zwycięska kategoria zostanie ogłoszona 25 listopada.

Podczas zeszłorocznej edycji nagrodę Grand Prix oraz główną nagrodę w kategorii Best Sound Design, wygrał dwuosobowy zespół Color Fuel za grę Honey Beats. Produkcja poświęcona była pogłębiającemu się problemowi ginących pszczół, a sama rozgrywka nastawiona była na kooperację i wzajemną odpowiedzialność za czyny obu graczy. Paulina Mołas i Patryk Szeląg, czyli zwycięzcy, w ostatniej chwili podjęli decyzję o wzięciu udziału w konkursie, nastawiając się głównie na dobrą zabawę wynikającą z rywalizacji.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj