Oficjalnie GG wystartowało 15 sierpnia 2000 roku. Od początku zyskało wielką popularność, stając się synonimem komunikatora i podstawowym narzędziem do komunikacji. Swoją sławę zyskało dzięki konkurencyjnemu, dla kosztownych wtedy SMS-ów, sposobowi wysyłania wiadomości, a charakterystyczne słoneczko, opisy, statusy dostępności oraz emotki i dźwięk wiadomości na stałe zagościły w popkulturze. GG to nadal jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek. Przeprowadzone w lipcu u.br. badanie wykazało, że markę GG zna 91% polskich internautów (badanie Panel Ariadna).
GG już od 24 lat rozpala rozmowy polskich internautów. Dzisiaj wprowadza nowe rozwiązania, m.in.: płatności pomiędzy użytkownikami (GGwallet), wersję GG dla firm i zespołów – GGapp, nowoczesny GG Chat na strony internetowe czy Asystenta AI.
Zobacz również
Obecnie z komunikatora korzysta kilkaset tysięcy użytkowników miesięcznie i nadal, pomimo innych konkurencyjnych aplikacji, GG jest miejscem łączącym ludzi o różnych zainteresowaniach, a także wspierającym firmy w kontaktach z klientami.
61,3 % użytkowników komunikatora GG to osoby poniżej 35. roku życia. Blisko 37% to młodzi internauci mający od 16 do 25 lat. Użytkownicy GG wysyłają ponad 150 mln wiadomości miesięcznie. Zdecydowana większość 62,9% ma GG pod ręką w swoim smartfonie.
#PolecajkiNM cz. 32: czego szukaliśmy w Google’u, Kryzysometr 2024/25, rynek dóbr luksusowych w Polsce
Kilka ciekawostek o GG:
Słuchaj podcastu NowyMarketing
- W 2008 roku Gadu-Gadu umożliwiło dyskusję na orbicie okołoziemskiej. Dzięki komunikatorowi możliwa była rozmowa z astronautami na stacji kosmicznej. Załoga ISS odpowiadała na pytania, które zadawali im użytkownicy Gadu-Gadu.
- Numery GG posiadało wiele gwiazd, znanych osób i instytucji, m.in. Doda, Lech Wałęsa, WOŚP, Muzeum Powstania Warszawskiego, Policja, Radio PiN i wiele wiele innych. Specjalne numery GG nadal oferowane są celebrytom i różnym instytucjom oraz firmom.
- Od 2018 roku właścicielem marki GG jest ponownie polska firma – spółka Fintecom z Koszalina, która wprowadza wiele nowości, m.in. wersję GGapp do pracy zespołowej, płatności mobilne przez GG, nowoczesny czat na stronę www, technologię AI i wiele innych.
źródło: mat. prasowe, opracowanie: Agata Drynko