Głosuj na marzenia – ruszył 2 etap konkursu Gala Twórców

W drugim etapie 11 edycji najważniejszego konkursu dla polskich twórców internetowych „Gala Twórców - Blog Roku i Video Roku” każdy, kto wyśle SMS w konkursie na wybranego twórcę, jednocześnie wesprze podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja.
O autorze
2 min czytania 2016-02-25

Środki uzyskane przez organizatora z głosowania SMS przekazane zostaną na realizację marzeń i potrzeb podopiecznych Fundacji. Lista ponad 1700 potwierdzonych zgłoszeń twórców, na które można oddać swój głos, znajduje się na stronie blogroku.pl. Głosowanie potrwa do 1 marca do godz. 12.00. 

Głosujesz – spełniasz podwójne marzenia

W drugim etapie Gali Twórców rywalizować będą osoby prowadzące bloga oraz, po raz pierwszy w historii konkursu, w oddzielnych kategoriach tematycznych – internetowi twórcy video. Poza zgłoszeniem całego bloga lub kanału video, każdy z twórców mógł dodatkowo zgłosić pojedynczy tekst lub materiał video w kategoriach Tekst Roku lub Video Roku. W puli nagród dla zwycięzców jest m.in. samochód.

Tradycją konkursu jest to, że środki uzyskane przez organizatora z głosowania SMS przekazywane są na cele charytatywne. W tym roku zostaną powierzone Fundacji Dziecięca Fantazja na spełnienie marzeń i potrzeb dzieci zmagających się z nowotworami, wadami wrodzonymi i chorobami genetycznymi.

– W ciągu ponad 13 lat, dzięki darczyńcom udało się spełnić ponad 4500 marzeń i potrzeb naszych podopiecznych. Jednak na spełnienie wciąż czekają kolejne, w tej chwili ponad 1000. Ciężka choroba, ból, brak nadziei i osamotnienie. Wysokie wydatki związane z leczeniem dziecka sprawiają, że rodzinie (często niepełnej) nie wystarcza na podstawowe potrzeby. O marzeniach innych niż zdrowie nawet się nie wspomina… Tym bardziej jesteśmy wdzięczni za każdy głos oddany w konkursie – mówi Kamila Rybicka, członek zarządu Fundacji Dziecięca Fantazja.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

–     Wyniki głosowania SMS zadecydują o tym, czy zgłoszenia uczestników konkursu trafią pod ocenę Jurorów. Jest to etap tym ważniejszy, że związany z podwójnym spełnianiem marzeń. Wysyłając SMS nie tylko oddajemy głos na naszego ulubionego blogera czy twórcę video, zbliżając go tym samym do zwycięstwa w konkursie, lecz także  pomagamy zrealizować marzenia podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja. Dzieci mają wiele sprecyzowanych życzeń, a każdy SMS to o jeden krok bliżej do ich spełnienia – mówi Magdalena Kuflińska, Product Manager w Grupie Onet, koordynator projektu Gala Twórców – Blog Roku i Video Roku 2015. 

Głosy SMS zadecydują o nominacjach do oceny przez jury

Wyniki głosowania SMS zadecydują o tym, kto spośród twórców video i blogerów oraz autorów tekstów lub materiałów video przejdzie do kolejnego etapu konkursu, gdzie twórczość każdego z uczestników oceni jury.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

W tym roku zwycięzców w poszczególnych kategoriach wybiorą: 

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Blog Roku, kategoria – juror: kulinarne – Wojciech Modest Amaro, pasje i twórczość – Mela Koteluk, podróże – Hubert Urbański, publicystyka – Robert Biedroń, specjalistyczne – Paweł Zielewski, styl życia– Dorota Wellman

Twórca Video Roku, kategoria – juror: gaming – Marcin Momot, lifestyle – Anna Dereszowska, popularnonaukowe – Karol Wójcicki, poradnikowe – Urszula Chincz, rozrywka – Katarzyna Kwiatkowska, vlog – Jarosław Kuźniar

Dodatkowe, kategoria – juror: Tekst Roku (dla blogerów) – Tomasz Raczek, Video Roku (dla twórców video) – Patryk Vega

Nagroda dla Bloga Roku, Twórcy Video Roku oraz grand prix dla Twórcy Roku 2015.

Spośród nominowanych przez jury twórców blogów kapituła konkursu wybierze, jak dotychczas – Blog Roku 2015 oraz równolegle z nominowanych twórców video –  Twórcę Video Roku 2015.  Nowością w konkursie jest wprowadzenie nagrody głównej dla Twórcy Roku 2015. Kapituła konkursu składająca się ze wszystkich jurorów przyzna ten tytuł osobie, która nie tylko tworzy atrakcyjne treści na blogu czy kanale video lecz także w sposób interesujący i skuteczny posługuje się narzędziami social media, budując w ten sposób zaangażowanie swoich odbiorców.

Kalendarz konkursowy:

1. Zgłoszenia uczestników do konkursu: zakończył się 23 lutego o godz. 12.00
2.Nominacje poprzezgłosowanie SMS: 23 lutego (od godz. 15.00) – 1 marca (do godz. 12.00)
3.Przeliczenie głosów SMS i prezentacja 10 finalistów, którzy otrzymali najwięcej głosów w kategoriach tematycznych Blog Roku i Video Roku oraz 30 finalistów w kategoriach Tekst Roku i Video Roku: 1 marca (godz. 15.00)
4.Ogłoszenienominacji Jury w poszczególnych kategoriach konkursowych: 11 marca
5.Zakończeniekonkursu i ogłoszenie laureatów: 18 marca

Regulamin oraz więcej informacji: www.blogroku.pl