Źródło obrazka: Wikimedia Commons
Wyszukiwarka Google od zawsze funkcjonowała na bazie sztucznej inteligencji. Jej przedstawiciele postanowili wyposażyć ją w nową opcję.
Zobacz również
– Jeśli wyszukasz coś w rodzaju „narysuj zdjęcie kapibary w czapce kucharskiej i gotującej śniadanie”, SGE wyświetli w wynikach maksymalnie cztery wygenerowane obrazy. Dotknij dowolnego z tych obrazów, a zobaczysz, jak generatywna sztuczna inteligencja rozszerzyła Twoje początkowe zapytanie o szczegóły opisowe, takie jak „fotorealistyczny obraz kapibary w czapce kucharskiej i gotującej śniadanie w lesie, grillującej bekon”. Następnie możesz dalej edytować opis, aby dodać jeszcze więcej szczegółów i ożywić swoją wizję – tłumaczy użytkownikom Google.
Jak będzie działała nowa funkcja?
Każdy internauta będzie mógł tworzyć obrazy dzięki funkcji AI w Google’u, w sposób bezpośredni. Jednak nie jest to jedyna niespodzianka ze strony serwisu. Google uruchomił również funkcję asystenta pisania, umożliwiającą łączenie notatek i zapytań na podstawie aktywności w wyszukiwaniu.
– Być może na przykład zastanawiasz się nad projektami majsterkowania, takimi jak przekształcenie garażu w domowe biuro. Po znalezieniu pomocnych pomysłów w Internecie i wykonawców, z którymi chcesz się skontaktować, możesz poprosić SGE o „Napisz notatkę do wykonawcy z prośbą o wycenę, aby przekształcić mój garaż w biuro domowe”. Stamtąd możesz łatwo wyeksportować wersję roboczą do Dokumentów Google lub Gmaila, gdy będziesz gotowy, aby dodać osobisty akcent – informuje Google.
#NMPoleca: Jak piękny design zwiększa konwersję w e-commerce? Tips & Tricks od IdoSell
Dzięki nowemu cyfrowemu asystentowi będziemy na bieżąco z wszelkimi treściami, a wysiłek związani z tworzeniem odpowiednich zapytań i raportów zmniejszy się znacząco.
Słuchaj podcastu NowyMarketing
Google w obliczu nowych trendów
Marka zawsze podchodziła cierpliwie i ostrożnie w stosunku do sztucznej inteligencji, jednak uruchomienie ChatuGPT oraz ogromne zainteresowanie użytkowników nową technologią wymusiły wdrożenie nowej funkcji. W związku z tym, Google w błyskawicznym tempie zaczął implementować rozwiązania oparte na AI do swojego produktu.
Sztuczna inteligencja przyciąga mnóstwo nowych konsumentów, o czym świadczą statystyki aplikacji mobilnej Bing. Od momentu zainstalowania nowych funkcji AI, aplikacja odnotowała 10-krotny wzrost liczby pobrań na początku aktualnego roku. Z tego powodu rozgrzała ogromna dyskusja o tym, jak sztuczna inteligencja zmieni nawyki wyszukiwania i odkrywania w internecie.
PS Wyciekły rozmowy z Google Bard. Prywatność w internecie zagrożona?
W ostatnim czasie pojawiły się doniesienia o wycieku rozmów internautów z chatbotem AI od Google’a. Sprawa wywołała ogromne kontrowersje. Pod znakiem zapytania stanęło bezpieczeństwo użytkowników, związane z ich prywatnością.
PS2 Google powie, jak żyć. Rozpoczęły się testy „trenera życia osobistego”
Google DeepMind testuje nowy produkt, tzw. trenera życia osobistego AI. Oparty na uczeniu maszynowym model będzie m.in. w stanie odpowiadać na pytania dotyczące relacji międzyludzkich i komunikacji. Czy sztuczna inteligencja może dobrze doradzać w dziedzinie relacji społecznych? Czy potrafi zrozumieć ludzkie uczucia i emocje? Czy porady AI mogą zaszkodzić naszym kontaktom społecznym?