The Family Business Network to międzynarodowa organizacja zrzeszająca obecnie 3.105 firm rodzinnych i ponad 9.300 osób z firm rodzinnych, będących właścicielami i liderami rodzin zarządzających największymi i najstarszymi biznesami rodzinnymi na świecie. Głównym celem organizacji jest wsparcie przedsiębiorczości oraz stabilnego rozwoju rodzinnych firm. Pomaga kształtować kompetencje i umiejętności menedżerskie poprzez wykorzystanie wiedzy i doświadczenia swoich członków. Grupa Lars była jednym z członków założycieli stowarzyszenia FBN Poland, które dzisiaj zrzesza najbardziej uznane i niejednokrotnie największe firmy w wielu branżach w Polsce.
– To dla nas przełomowe wydarzenie, dzięki któremu nasza grupa stanęła w jednym szeregu z wiodącymi biznesami rodzinnymi zrzeszonymi w ramach ogólnoświatowego stowarzyszenia The Family Business Network ściśle współpracującego z Organizacją Narodów Zjednoczonych. Naszym celem jest spełnianie ambitnych celów społeczno-środowiskowych w ramach Agendy Zrównoważonego Rozwoju 2030. Liczymy, że jako pionierzy swoimi działaniami damy dobry przykład i impuls do głębokich zmian innym firmom w Polsce i za granicą, które sprawią, że oddamy naszym dzieciom i wnukom świat lepszy niż ten, który my otrzymaliśmy od wcześniejszych pokoleń – mówi Andrzej Szymański, właściciel Grupy LARS.
Zobacz również
Rozwiązanie AURATON Smart to polski, innowacyjny system stworzony z myślą o domach, w których każdy domownik ma swoje indywidualne potrzeby. Pozwala zarządzać trzema najważniejszymi obszarami codziennego życia: energią, ogrzewaniem i wodą. Rozwiązania AURATON są pakowane w recyklingowalny karton oraz posiadają certyfikat RoHS, który potwierdza, że urządzenia AURATON nie zawierają groźnych dla zdrowia i środowiska substancji i są przyjazne dla ekologii.
– Wydajność i ograniczanie negatywnego wpływu człowieka na środowisko stanowi DNA naszej firmy. Nasze wcześniejsze działania skupiały się na innowacji w produktach. Dziś widzimy, że musimy patrzeć szerzej. Konieczne są także proekologiczne innowacje w samych procesach wytworzenia i spora część naszej uwagi i inwestycji skupi się właśnie na tym. Nasze zespoły już teraz pracują nad nową polityką gospodarki odpadami, celując w zerowe wytwarzanie śmieci. Prowadzimy też rozmowy na temat zasilenia naszych obiektów przemysłowych energią słoneczną pochodzącą z ogniw fotowoltaicznych umieszczonych bezpośrednio na naszych budynkach – podsumowuje Roland Szymański, współwłaściciel Grupy LARS.
#NMPoleca: Jak piękny design zwiększa konwersję w e-commerce? Tips & Tricks od IdoSell