Kampania ma podkreślać, jak wielką rolę stanowią relacje, solidarność i wspieranie się na duchu bez względu na trud czasów. Odwołanie do historii w tym wypadku ma pokazać, że Polacy wielokrotnie przeżywali ciężkie chwile i to właśnie wtedy, jak nigdy wcześniej, potrafili być razem, także przy Tyskim.
W spocie znalazło się subtelne nawiązanie do obecnej sytuacji – pomimo wytycznych zachowania bezpiecznej odległości, nadal można skracać dystans w relacjach – chociażby z sąsiadem na balkonie, co widzimy coraz częściej w mediach społecznościowych.
Zobacz również
– Z badań, jakie prowadzimy, wynika jasno, że Polacy są zmęczeni negatywnymi i tragicznymi komunikatami w mediach. Tęsknimy za spacerami, rozmowami, spotkaniami czy wspólnym piwem w towarzystwie. Dlatego potrzebne jest podniesienie na duchu oraz iskra nadziei na lepsze jutro i normalność – mówi Tycjan Lewandowski, dyrektor marki Tyskie.
Poza kampanią telewizyjną, Tyskie w najbliższym czasie stawia na kolejne działania odwołujące się do obecnej sytuacji.
Za działania związane z kampanią odpowiadają: Agencja Bardzo (koncept kreatywny, przygotowanie i nadzór nad komunikacją ATL), OTO Film – produkcja, Karolina Lewicka i Tomek Kapuściński – reżyseria, Agencja Gong (działania digitalowe, komunikacja koncepcji), dom mediowy Zenith (planowanie i zakup mediów).
#PrzeglądTygodnia [05.11-12.11.24]: kampanie z okazji Movember, suszonki miesiąca, mindfulness w reklamach
Słuchaj podcastu NowyMarketing