HP EliteBook 840 G6 – bezpieczna praca marketera

HP EliteBook 840 G6 – bezpieczna praca marketera
Bezpieczeństwo cyfrowe w pracy w dużej mierze zależy od wykorzystywanego w niej sprzętu. Niestety nie każdy komputer sprosta obecnym, nowoczesnym zagrożeniom. Dlatego w tej sytuacji warto postawić na sprawdzonych producentów i ich modele, takie jak HP EliteBook 840 G6.
O autorze
2 min czytania 2020-01-01

Pandemia koronawirusa przyczyniła się do tego, że obecnie coraz więcej osób z branży marketingowej pracuje z domu zamiast z biura. Wiążą się z tym niestety różnorakie zagrożenia dla bezpieczeństwa firmy i jej procesów. Powodem tego jest brak odpowiednich zabezpieczeń na komputerze pracownika, jak i w samym routerze, którego używa on do połączenia się z internetem.

W przypadku korzystania z komputera do pracy warto pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim powinno się ograniczyć używanie go w celach prywatnych; utrzymywać włączone funkcje zabezpieczeń zalecane przez firmę; łączyć się wyłącznie ze sprawdzonymi i zaufanymi sieciami Wi-Fi; pamiętać o wyłączeniu lub zakryciu kamery internetowej, kiedy się z niej nie korzysta; tworzyć silne hasła zabezpieczające; stale aktualizować oprogramowanie antywirusowe.

Mając na uwadze kwestia bezpieczeństwa użytkowników laptopów, firma HP wyposaża swoje urządzenia w szereg narzędzi ochronnych. Idealnym przykładem takiego bezpiecznego komputera jest model EliteBook 840 G6.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

HP EliteBook 840 G6 – bezpieczeństwo przede wszystkim

Jednym z największych zagrożeń w przypadku komputerów jest złośliwe oprogramowanie, rozprzestrzeniane przez hakerów. Codziennie powstają coraz to nowsze wersje tego typu programów, przez co tradycyjne antywirusy mogą mieć problem z ich identyfikacją. Dlatego też w modelu HP EliteBook 840 G6 producent zastosował rozwiązanie HP Sure Sense, które do rozpoznawania złośliwego oprogramowania i ochrony przed nowymi atakami wykorzystuje algorytmy głębokiego uczenia maszynowego i zaawansowaną technologię sieci neuronowych.

Jedną z częstszych przyczyn zainfekowania komputera wirusami jest otwarcie zarażonego pliku. Rozwiązanie tego problemu w modelu HP EliteBook 840 G6 jest narzędzie HP Sure Click, wykorzystujące technologię wirtualnych punktów końcowych w celu zapewnienia ochrony przed źródłami zagrożeń, jak np. internet, wiadomości e-mail czy też dokumenty. Pozwala ono użytkownikom na otwieranie plików, przeglądanie internetu i korzystanie z programów i komunikatorów w specjalnie do tego przystosowanych „wirtualnych kontenerach”. Dzięki takiemu rozwiązaniu, po otwarciu zainfekowanego pliku, nie ma jakiegokolwiek ryzyka, że spowoduje on zainfekowanie całego komputera i np. utratę bądź kradzież danych. Dodatkowo w wersji HP Sure Click Pro, dostępnej bezpłatnie do 30 września br., możliwe jest m.in. edytowanie dokumentów tekstowych i PDF-ów bez konieczności usuwania z nich ochrony, tak samo jak w przypadku plików zip.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Istotną funkcją związaną z bezpieczeństwem jest także uwierzytelnianie wieloskładnikowe HP. Pomoże ono chronić komputer, sieć i używany VPN dzięki wieloskładnikowemu uwierzytelnianiu podczas logowania, opartemu m.in. na czytniku linii papilarnych czy kamerze IR do rozpoznawania twarzy. Dzięki temu rozwiązaniu możesz łatwo i szybko zabezpieczyć swoje urządzenie, nie wykorzystując do tego skomplikowanego, trudnego do zapamiętania hasła.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Często spotykanym problemem w przypadku działań hakerów jest nieuprawnione zdobycie dostępu do kamery internetowej zamontowanej w komputerze. Na tę ewentualność model HP EliteBook 840 G6 został wyposażony w przydatne rozwiązanie HP Privacy Camera, czyli fizyczną przesłonę nasuwaną na kamerę internetową, dzięki której szybko można zabezpieczyć ją przed niepożądanymi i nielegalnymi obserwatorami.

Ciekawą funkcją jest także HP Sure View Gen3. Sprawia ona, że za pomocą jednego naciśnięcia przycisku ekran komputera staje się nieczytelny dla osób stojących obok nas. Jest to przydatne w sytuacjach, gdy potrzebujesz szybko ukryć treść wyświetlaną na ekranie, np. wrażliwe dane, przed osobami postronnymi.

Niestety czasem zdarzy się, że komputer mimo wszelkich zabezpieczeń zostanie zaatakowany i zarażony. W przypadku, gdy uszkodzeniu ulegnie oprogramowanie sprzętowe, zamontowany w modelu HP EliteBook 840 G6 narzędzie HP Sure Start Gen5 zapewni automatyczne jego odtworzenie. Dodatkowo narzędzie to chroni komputer przed zaawansowanymi atakami systemu BIOS/UEFI. Natomiast jeśli skutkiem ataku jest uszkodzenie systemu operacyjnego, przy pomocy funkcji HP Sure Recover bezproblemowo można go odtworzyć za pośrednictwem połączenia sieciowego i szybko przywrócić komputer do pracy.

Bezpieczna praca z EliteBook 840 G6

W dobie powszechnego dostępu do internetu podatność na ataki hakerskie znacząco się zwiększyła. Skutki takich działań nierzadko są katastrofalne i potrafią wyrządzić ogromne szkody firmie. Dlatego jeśli chcesz postawić na bezpieczny i niezawodny sprzęt, koniecznie weź pod uwagę model HP EliteBook 840 G6.

 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą HP.

Advertisement