Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Weź udział w sesji pytań i odpowiedzi z Maćkiem Lewińskim!

ZAPISZ SIĘ

IAB Polska uruchomia DIMAQ Student

O autorze
2 min czytania 2023-06-20

Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska ogłasza start DIMAQ Student – nowego poziomu certyfikacji programu DIMAQ dedykowanego studentom, absolwentom uczelni wyższych oraz wszystkim młodym osobom zainteresowanym marketingiem cyfrowym. „Student” to trzeci – obok „Professional” i „Basic” – poziom certyfikatu DIMAQ, który stanowi doskonały fundament rozwoju w branży komunikacji marketingowej.

DIMAQ to międzynarodowy standard kwalifikacji e-marketingowych, który definiuje niezbędny poziom wiedzy i kwalifikacji specjalistów z obszaru marketingu cyfrowego i pozwala na jego porównywanie oraz ewaluację. Certyfikat DIMAQ jest zgodny z założeniami Europejskiej Ramy Kwalifikacji. Dostępny jest na 3 poziomach: Professional, Basic i najnowszy – Student.

– Od początku funkcjonowania programu DIMAQ ponad 5000 osób przystąpiło do egzaminu. Mogę powiedzieć, że w tym temacie jeszcze nie padło ostatnie słowo, w tym roku – 2023 – uruchamiany kolejny poziom certyfikacji, który jest adresowany do wszystkich młodych osób, które są dopiero u progu swojej kariery zawodowej – DIMAQ Student. Chcemy zadbać o to, żeby młody człowiek kończył studia nie tylko z dyplomem, ale także z rozpoznawalnym w branży certyfikatem – mówi Robert Wielgo, członek zarządu IAB Polska

Certyfikat DIMAQ jest rozpoznawalny w środowisku branży reklamy cyfrowej, ponieważ:

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj
  • daje możliwość zdobycia pracy, pracodawcy zwracają uwagę na DIMAQ podczas rekrutacji;
  • jest ważnym wskaźnikiem kompetencji e-marketingowych. Do egzaminu na pozostałych poziomach przystąpiło ponad 5000 specjalistów

Jak zdobyć certyfikat DIMAQ Student?

Aby zdobyć certyfikat DIMAQ Student, trzeba zdać egzamin DIMAQ, który składa się z 60 pytań jednokrotnego wyboru i weryfikuje podstawową wiedzę w 12 obszarach e-marketingu. Egzamin odbywa się w siedzibie IAB Polska w Warszawie przy użyciu specjalnej platformy egzaminacyjnej. Próg zdawalności wynosi 75%, a egzamin trwa 1 godzinę zegarową.

Nie trzeba mieć doświadczenia zawodowego w e-marketingu, by zdać egzamin DIMAQ Student. Wystarczy ogólna wiedza o komunikacji w świecie cyfrowym. Do egzaminu można przygotować się samodzielnie – zakres tematyczny podany jest w sylabusie – lub skorzystać z programu studiów z akredytacją DIMAQ.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

W tym roku, w ramach akcji promocyjnej, IAB Polska zaprasza studentów uczelni wyższych oraz absolwentów do 26 roku życia do bezpłatnego udziału w egzaminie DIMAQ Student. Aby wziąć udział w akcji wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który jest już dostępny na dedykowanej stronie: https://dimaq.pl/dimaq-student/. Bezpłatne egzaminy DIMAQ Student będą odbywać się w okresie od 1 września do 31 grudnia 2023 roku oraz 15 lutego do 31 maja 2024 roku. Kandydaci będą zapraszani na egzamin zgodnie z kolejnością zgłoszeń.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Jak rozwijać swoje kompetencje dzięki DIMAQ Student

Metodologia DIMAQ została opracowana przez ekspertów powołanych przez IAB Polska pod nadzorem merytorycznym Branżowej Rady ds. Kompetencji IAB Polska. Standard posiada rekomendację IAB Europe i jest dostępny w 9 europejskich krajach: Polsce, Grecji, Słowacji, Słowenii, Serbii, Czarnogórze, Rumunii, Bośni i Hercegowinie oraz na Cyprze.

Oprócz oficjalnego potwierdzenia swoich kwalifikacji w dziedzinie marketingu cyfrowego posiadacze certyfikatu DIMAQ Student otrzymają możliwość uzyskania kolejnych poziomów certyfikacji dzięki systemowi recertyfikacji. Certyfikat DIMAQ Student jest ważny przez 2 lata. Aby go przedłużyć, uczestnik programu musi zebrać 50 punktów recertyfikacyjnych DIMAQ w okresie ważności certyfikatu. Po spełnieniu tego wymogu, Certyfikat DIMAQ Student automatycznie zmieni się na certyfikat na wyższym poziomie – DIMAQ Basic.

Zapraszamy do rozpoczęcia swojej kariery w e-marketingu z certyfikatem DIMAQ Student! Szczegóły dotyczące rejestracji, sylabusa i terminów egzaminów znajdują się na naszej stronie internetowej.