„Gdybym mógł powiedzieć coś sobie z przeszłości”: Eksperyment firmy ubezpieczeniowej dotykający zdrowia psychicznego

„Gdybym mógł powiedzieć coś sobie z przeszłości”: Eksperyment firmy ubezpieczeniowej dotykający zdrowia psychicznego
Co byś powiedział, gdybyś mógł porozmawiać z młodszą wersją siebie? Dzięki zdjęciom z dzieciństwa, sztabowi psychologów i pomocy technologii powstał eksperyment „If I could tell myself something”. Szansę na spotkanie z sobą sprzed lat zyskał jego uczestnik.
O autorze
1 min czytania 2024-10-04

Jednym ze znanych i często wykorzystywanych przez psychologów sposobów na walkę z kryzysem psychicznym jest napisanie listu do młodszej wersji samego siebie. W ten sposób pacjenci zyskują szansę na skonfrontowanie się z własnymi uczuciami. Towarzystwo ubezpieczenia zdrowotnego Helan poszło jednak o krok dalej i zorganizowało eksperyment „If I could tell myself something” (pol. „Gdybym mógł sobie coś powiedzieć”).

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Jego ambasadorem stał się 29-letni Jelle, któremu zespół psychologów umożliwił stanięcie twarzą w twarz z młodszym „ja”. Stało się to możliwe dzięki pomocy studia projektowego Uncanny, odpowiedzialnego za stworzenie cyfrowej wersji Jelle’a z przeszłości. Co ważne, twórcy dołożyli wszelkich starań, aby postać jak najbardziej przypominała prawdziwego człowieka, zachowano więc na przykład odpowiednie wymiary i proporcje.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Spotkanie nagrano, a zarejestrowany materiał stał się filmem dokumentalnym mającym pomóc innym osobom zmagającym się z problemami psychicznymi.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

W projekcie wzięła udział agencja reklamowa AQKA Brussels.

Zdjęcia: Vimeo

PS „Nie rezygnuj z życia”: Stołeczne Centrum Bezpieczeństwa umieściło specjalne tabliczki na warszawskich mostach

Na mostach w stolicy pojawiły się tabliczki z hasłem „Nie rezygnuj z życia” oraz numerami telefonów, pod którymi można otrzymać całodobową pomoc psychologiczną. W ten sposób Stołeczne Centrum Bezpieczeństwa chce trafić do osób w kryzysie psychicznym i odwieść je od samobójstwa. Projekt został sfinansowany w ramach 10. edycji Budżetu Obywatelskiego.