Infoshare 2023 już w maju!

Znamy listę inwestorów, którzy przyjadą na Infoshare. Wśród nich są ci, którzy stoją za największymi startupowymi rundami w Booksy, Telemedi, Revolut, Shazam, Zowie. Już 24 i 25 maja będzie można spotkać ich podczas największej w CEE konferencji poświęconej startupom, nowym technologiom i biznesowi.
O autorze
2 min czytania 2023-04-20

Tysiące uczestników, największe firmy i korporacje, międzynarodowi inwestorzy i aniołowie biznesu, m.in. 10X Founders, Flashpoint VC, 500 Emerging Europe, PKO BP, Mercedes oraz ING Hubs Poland. To z nimi będą mogły się spotkać obecne na konferencji startupy.

A okazji do wymiany poglądów i rozmów będzie całe mnóstwo. Startupy będą mogły zaprezentować swoje pomysły w strefie Startup Expo oraz w internetowej bazie dostępnej dla inwestorów. Obie strony zyskają też dostęp do dedykowanego narzędzia do networkingu – Matchmaking. W 2022 roku dzięki temu narzędziu odbyło się 1505 spotkań, a ponad 80% startupów obecnych na wydarzeniu deklaruje, że to właśnie na Infoshare spotkało potencjalnego inwestora i rozpoczęło rozmowy.

Podczas wydarzenia odbędzie się również finał Startup Contest. Tegoroczna edycja konkursu wyłoni najlepsze projekty Tech4Good, do których łącznie trafi 30 tysięcy euro w gotówce od Miasta Gdańsk.

Okazją do nawiązania kontaktów biznesowych i networkingu będą również liczne imprezy towarzyszące konferencji, m.in. Before i After Party, Great Networking Party z koncertem na żywo, a także Sunset Leaders’ Boat Trip. Dostęp do wydarzeń podczas tegorocznego Infoshare zapewnią odpowiednie wejściówki. Szczegóły dotyczące biletów dostępne są na stronie organizatora.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Spotkania wiedzy i biznesu

Startuperzy i inwestorzy będą mieli również okazję wysłuchać prelekcji kilkuset technologicznych ekspertów i praktyków biznesu z całego świata, którzy wystąpią na 9 scenach, w trakcie dwóch dni konferencji.

Nie zabraknie prelekcji o prowadzeniu i skalowaniu biznesu. Opowie o nich m.in. Verne Harnish, założyciel Organizacji Przedsiębiorców EO i autor licznych bestsellerów, w tym nagradzanego podręcznika Scaling Up. Michał Piosik, współzałożyciel akceleratora foodtech.ac, udowodni, dlaczego to FoodTech ocali świat. Wojciech Mróz, współzałożyciel ImpactAngels.pl, obali mity związane z impact investing, a Sarah Drinkwater, anioł biznesu, przybliży przykłady odpowiedzialnego inwestowania.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Na konferencji pojawi się również jeden z najważniejszych myślicieli branży technologicznej Benedict Evans, który omówi znaczenie metaverse dla branży mobile i ludzkości. Sergey Jakimov, założyciel LongeVC wyjaśni, dlaczego Blockchain, Web3 i AI odgrywają kluczową rolę w zapewnieniu dobrobytu ludziom i powinny być traktowane priorytetowo, a Hashem Al-Ghaili, biotechnolog i popularyzator nauki, który zgromadził na Facebook ponad 33 miliony fanów, zdradzi kulisy projektu sztucznych macic EctoLife.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

AI: biznes, etyka i bezpieczeństwo

Jednym z głównych tematów tegorocznej edycji Infoshare będzie sztuczna inteligencja. O jej wykorzystaniu w biznesie, nadziejach i wyzwaniach oraz kulisach gospodarki opartej na AI, opowie Paweł Czech, założyciel NewNative.ai. Dr Zachary Goldberg, badacz i ekspert w dziedzinie etyki w technologii obali mit etyki jako przeszkody we wdrażaniu rozwiązań technologicznych i pokaże, jak wspierać innowacje. Z kolei Phaedra Boinodiris, liderka praktyk w dziedzinie AI w IBM Trust, poruszy holistyczne rozwiązania, które firmy oraz praktycy powinni wdrożyć, żeby tworzyć odpowiedzialne AI.

Sztuczna inteligencja będzie omówiona również w kontekście bezpieczeństwa. Mathis Hammel, specjalista w dziedzinie cyberbezpieczeństwa i algorytmów, opowie o wykrywaczu deepfake’ów tworzonych przez AI i sprawdzaniu autentyczności zdjęć. Z kolei badacz danych Serg Masís wyjaśni, co można zrobić, aby sztuczna inteligencja była bardziej godna zaufania.

Ponad 200 prelegentów

Na scenie zobaczymy także Bartka Pucka, Pawła Tkaczyka, Artura Kurasińskiego, Mateusza Kusznierewicza czy Maję Schaefer, współzałożycielkę i CEO platformy Zowie, która pozyskała aż 20 milionów dolarów od takich funduszy jak Gradient Ventures, Tiger Global, 10xFounders, i Inovo. Schaefer, wraz z inwestorem Nico Schoenenbergerem, w trakcie konferencji przybliży świat amerykańskich inwestorów, opowie omożliwościach, jakie oferują amerykańskie fundusze w CEE oraz jak uniknąć najczęstszych pułapek podczas takiej globalnej współpracy.

Szczegółowa agenda oraz bilety na wydarzenie dostępne są na stronie organizatora.

Partnerem wydarzenia jest Live more. Pomerania.