Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Weź udział w sesji pytań i odpowiedzi z Maćkiem Lewińskim!

ZAPISZ SIĘ

Inkubator Smart Space ma już rok! Z tej okazji zorganizował konferencję i konkurs dla startupów

26 czerwca 2014 roku konferencją Startup Toruń otwarto Smart Space - inkubator nowych technologii marki Exea.
O autorze
3 min czytania 2015-07-06

Równo po roku druga edycja konferencji podsumowała działalność inkubatora oraz zgromadziła blisko 170 osób na największym wydarzeniu dla startupów  i branży nowych technologii w całym regionie.

To był naprawdę dobry rok – mówi Łukasz Ozimek, dyrektor inkubatora Smart Space – Rok, podczas którego udało nam się mocno pchnąć scenę startupową w naszym mieście na wielu frontach.

Przede wszystkim stworzyliśmy społeczność w inkubatorze, gromadząc blisko 40 wyłącznie technologicznych projektów. Dzień w dzień współpracują ze sobą, wymieniają doświadczeniem i kontaktami, realizują wspólne projekty.

Szukasz współpracowników? To miejsce dla Ciebie

W inkubatorze Smart Space pracują programiści, graficy, ale także osoby wyspecjalizowane w marketingu czy rozwijaniu biznesów. Wspólnie tworzą kreatywny tygiel, miejsce, w którym innowacyjne projekty mają szansę się rozwijać. Takie jak Slidetorial, projekt Michała Wojtyny. To własnie podczas Startup Weekend Toruń – jednego z wydarzeń organizowanych przez inkubator Smart Space – poznał Szymona i Wojtka, z którymi obecnie rozwija swój startup.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Slidetorial to narzędzie do tworzenia tutoriali w prosty i intuicyjny sposób – tłumaczy Michał, pomysłodawca projektu – Gdyby nie Smart Space, nie poznałbym swoich obecnych członków zespołu. Tymczasem już ponad pół roku rozwijamy projekt. Zdobyliśmy też inwestora, a wkrótce wypuszczamy produkt na rynek. Klienci już na niego czekają!

Takich historii jest w inkubatorze Smart Space więcej.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Przyszedłem do Smart Space robić grafikę, a teraz realizuję własny startup CoverWithMe, wspólnie z Emilem, którego poznałem tu w inkubatorze – dodaje Mateusz Saliński, inny startupowiec.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Toruń potrzebuje biznesów opartych na IT

Zrobiliśmy wiele dla promowania przedsiębiorczości technologicznej, przede wszystkim w naszym mieście, bo od początku było to jednym z celów inkubatora Smart Space – tłumaczy Łukasz Ozimek – Począwszy od wydarzeń takich jak Startup Weekend Toruń, na których młodzi, kreatywni ludzie mają szansę zebrać zespół i zrealizować swój pomysł na biznes,  na comiesięcznych spotkaniach OpenBETA kończąc – startupy mają wtedy szansę zaprezentować się na scenie czy posłuchać doświadczonych przedsiębiorców i zdobywać wiedzę.

Aczkolwiek wydarzenia to tylko jeden z elementów naszej działalności, z uwagi na swoją specyfikę mocno widoczny. Realizujemy szereg innych inicjatyw. Blisko współpracujemy z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika. Prowadzimy cykl autorskich zajęć dla licealistów, Startup School. Jednym z najważniejszych projektów był zdecydowanie własny program akceleracji SCALE. Mógłbym tak jeszcze długo wymieniać!

O tym wszystkim Łukasz Ozimek opowiadał na Startup Toruń 2015 podczas swojego wystąpienia, które podsumowało rok działalności inkubatora Smart Space. Poza nim, na konferencji wystąpił szereg rozpoznawalnych w całej Polsceó, inwestorów i ekspertów, dzieląc się wiedzą z uczestnikami. Wśród prelegentów znaleźli się Paweł Tkaczyk (najbardziej znany ekspert w zakresie budowania marki), Paweł Luty (ceniony polski dziennikarz technologiczny) czy Jan Zając – twórca narzędzia do analizy mediów społecznościowych, Sotrender. 

Nagrody dla najlepszego startupu 

Częścią Startup Toruń 2015 był również konkurs dla startupów, SMART Pitch Contest. Sposród kilkudziesięciu zgłoszeń z całej Polski inkubator Smart Space zaprosił pięć, które zaprezentowały się na scenie i poddały surowej ocenie sędziów. Dwa z nich były z Torunia. 

Zwycięski startup otrzymał dwie nagrody: bilet do Doliny Krzemowej, mekki świata nowych technologii, gdzie mają szansę nawiązać unikalne kontakty biznesowe, ufundowany przez Prezydenta Torunia oraz 5 tysięcy złotych od Marszałka Województwa. 

Spośród wszystkich prezentujących zdaniem sędziów najlepszy okazał się Slidetorial – startup, który jest częścią społeczności Smart Space. Wybrali go sędziowie – Piotr Pietrzak oraz Paweł Luty, reprezentanci świata korporacji technologicznych oraz prasy branżowej.

To dla nas wielka szansa i z pewnością wykorzystamy ją, by jeszcze bardziej rozwinąć projekt. Cieszymy się niesamowicie! – tak skomentował zwycięstwo Michał Wojtyna.

Co w kolejnym roku?

Inkubator Smart Space w ciągu jednego roku zrealizował więcej projektów niż niektóre instytucje przez kilka lat działalności, jednak zespół nie zamierza zwalniać tempa.

Wierzymy, że Toruń może stać się ważnym punktem na startupowej mapie Polski i to nas napędza – mówi Łukasz Ozimek – Przez ten rok staliśmy się zauważalnym ośrodkiem, rozpoznawalnym w skali kraju i to nas cieszy. W kolejnym chcemy, między innymi, rozpocząć współpracę z partnerami zagranicznymi. Poza tym, oczywiście będziemy kontynuować nasze dotychczasowe działania i dalej budować toruńską społeczność startupową. Jest jeszcze wiele do zrobienia.