Islandia będzie przerabiać spodnie dresowe od turystów na buty trekkingowe

Islandia będzie przerabiać spodnie dresowe od turystów na buty trekkingowe
Znoszone są kolejne obostrzenia związane z lockdownem, a więc można znów podróżować! Islandia zachęca turystów do przyjazdu i do... przerobienia swoich dresów na buty trekkingowe, by wygodniej móc doświadczać nowych przygód w popandemicznej rzeczywistości.
O autorze
1 min czytania 2021-07-05

Podczas długiego okresu lockdownu w szafach na całym świecie przybyło spodni dresowych. Przez wiele miesięcy jedyne wędrówki, jakie były podejmowane, ograniczały się do salonu, kuchni i sypialni. Koniec pandemii umożliwia nie tylko zmianę codziennego dress code’u i powrót do rozrywek sprzed lockdownu, ale także zachęca do zwiedzania świata. Co zrobić z zalegającymi w szafie dresami i jaki kierunek podróży wybrać? Visit Iceland ma odpowiedź. „Inspired by Iceland” to projekt Visit Iceland – platformy działającej na rzecz promocji Islandii jako kraju przemysłów kreatywnych oraz wspierania promocji kultury islandzkiej za granicą.

– Na całym świecie od ponad roku podlegamy różnym ograniczeniom i restrykcjom, i spójrzmy prawdzie w oczy, wpadliśmy w rutynę. Na Islandii mamy to szczęście, że mamy możliwość doświadczenia wielu przygód, od odwiedzenia wodospadów na południu, po spokojne wybrzeża Wschodu i całą kulturę kulinarną czy muzyczną – wyjaśnia Sigríður Dögg Guðmundsdóttir, dyrektor Visit Iceland w oświadczeniu prasowym. – Tym, którzy są gotowi na ponowne podróżowanie, chcemy umożliwić przygotowanie się na korzystanie z życia w pełni i doświadczanie przygód, których tylko pragną. A niektórzy szczęśliwi goście będą mogli to zrobić z własnymi wyjątkowymi butami dresowymi – dodaje.

Dresowe buty są tworzone przy współpracy z Will Vegan i Ýr Þrastardóttir – projektantki i założycielki islandzkiej marki modowej Another Creation, która wykonuje obuwie z przyjaznych dla środowiska materiałów wegańskich. Dodatkowym atutem butów są wodoodporne cholewki, które mają ułatwić zwiedzanie terenów obfitujących w wodospady. Wszelkie pozostałości materiału ze spodni dresowych zostaną przerobione na torbę.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Ręcznie robione dresowe buty są bezpłatne, ale będą prawdziwym rarytasem – dostępne będą tylko dla gości, którzy przybędą na Islandię w lipcu 2021 roku. Aby zdobyć buty wykonane z własnych spodni dresowych, należy dokonać rezerwacji i przynieść czyste spodnie do specjalnego punktu. Zainteresowanie akcją jest bardzo duże, zatem chętni na zdobycie dresowych butów muszą uzbroić się w cierpliwość i śledzić zakładkę z rezerwacjami dostępną na stronie Inspired by Iceland.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się