IV edycja ogólnopolskiego programu „Scrabble® w szkole”

Z początkiem października ruszyła nowa edycja rozgrywek programu „Scrabble® w szkole”. W tym roku pojawia się w programie kilka zmian. Dzieci i młodzież mogą już co miesiąc rozwiązywać zadania z LigiScrabble® i zdobywać cenne nagrody.
O autorze
2 min czytania 2014-10-09

W nowej odsłonie wystartował także serwis. To wokół niego skupia się szkolna społeczność i za jego pośrednictwem można rejestrować się do programu.

Proponowane zadania tegorocznej edycji są dostosowane do trzech kategorii wiekowych. Rejestracja jest darmowa. Dla nowych, chętnych drużyn w zamian za zrealizowanie tzw. zadania startowegoczeka cenny pakiet powitalny ufundowany przez firmę Mattel.

„Scrabble® w szkole” to program edukacyjny skierowany do nauczycieli i uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce. Celem akcji jest promocja gry w Scrabble® jako doskonałego narzędzia pomocniczego w nauczaniu. To świetny sposób na urozmaicenie lekcji, zajęć świetlicowych czy bibliotecznych. Gra w Scrabble®poprzez intensywny trening skojarzeń, wykorzystywanie logicznego myśleniawspomaga rozwój intelektualny i solidnie trenuje pamięć. Poprzez liczne powtórzenia i częstą odmianę słów uczniom grającym w Scrabble® łatwiej przyswaja sięortografia i gramatyka języka polskiego. Scrabble®wymagają pracy ze słownikiem, co także poszerza wiedzę ogólną o polszczyźnie. Gra wzbudza u graczy naturalne zainteresowanie językiem oraz zasadami gramatyki, wzbogaca pojemność zasobów słów. Scrabble ucząpodejmowania strategicznych decyzji, radzenia sobie ze stresem, kiedy przeciwnik ma przewagę i należy jak najszybciej nadrobić stratę… i poza tym są świetną zabawą!Każdy, kto lubi rozwijać swój zasób słownictwa i rywalizację, jest idealnym kandydatem do szkolnego kółka Scrabble®. Wedle nauczycieli ta gra ma ogromny potencjał edukacyjny a uczestnictwo w programie pozwala go w pełni wykorzystać w stymulowaniu rozwojuuczniów. Od lat zarówno młodzież, jak i nauczyciele angażują się w scrabblowe przedsięwzięcia w szkołach, na świetlicach czy w bibliotekach. Biorą udział w konkursach, rozgrywają kolejne partie Scrabble®, sami wymyślają sposoby, w jakie można wykorzystać grę, prześcigając się w coraz to ciekawszych pomysłach. W ramach projektu organizowane są także turnieje, podczas których młodzi scrabbliści z całej Polski mogą sprawdzić swoje umiejętności. Zawsze towarzyszy im doskonała zabawa i atmosfera zdrowej rywalizacji.Wszystkich, którzy chcieliby sprawdzić swoje umiejętności zapraszamy już dzisiaj na Mikołajkowy Turniej Scrabble® w grudniu 2014 w Warszawie (więcej szczegółów wkrótce).

Akcję ”Scrabble® w szkole” zainicjowała 11 lat temu Polska Federacja Scrabble. Dzisiaj w programie uczestniczy już ponad siedemset szkół z całego kraju. Patronami honorowymi IV edycji programu „Scrabble® w szkole” zostali Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Kuratoria Oświaty w Warszawie, Poznaniu, Gorzowie Wielkopolskim, Bydgoszczy, Kielcach, Opolu oraz Łodzi. Patronami programu są także Polska Federacja Scrabble oraz Fundacja Języka Polskiego. Partnerami medialnymi są: Telewizja TVP ABC, Głos Nauczycielski oraz Świat Gier Planszowych.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Organizator programu „Scrabble® w szkole” w trosce o wysoki poziom merytoryczny tej edycji zaprosił do współpracy ekspertów. Są nimi: dr Ewelina Kwapień, wykładowca akademicki, członek zarządu Fundacji Języka Polskiego; Sławomir Wolski, doświadczony nauczyciel, autor tegorocznych zadań dla uczniów;Krzysztof Obremski, wielokrotny mistrz Polski w turniejach Scrabble indywidualnych i drużynowych. Ekspertem honorowym jest pisarka – Monika Szwaja.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się