Jak startupy mogą zmienić świat na lepsze? Ruszamy z nową edycją #ZmienimyŚwiat wraz z Chivas the Venture

Jak startupy mogą zmienić świat na lepsze? Ruszamy z nową edycją #ZmienimyŚwiat wraz z Chivas the Venture
Sytuacja, w której możemy połączyć zarabianie pieniędzy z projektem potrzebnym społeczeństwu to niemal układ idealny. I takie właśnie projekty poszukiwane są przez fundusz Chivas the Venture, z którym wspólnie zorganizowaliśmy kolejną edycję akcji #ZmienimyŚwiat.
O autorze
1 min czytania 2016-11-16

Idea cyklu Zmienimy Świat jest bardzo prosta: nasza pasja to innowacje i nowe technologie. Wierzymy, że dzięki nim każdego dnia udaje się zmieniać świat na lepsze. Cyklicznie inspirujemy czytelników Antygrupy, czyli popularnych serwisów o tematyce nowych technologii, biznesu i marketingu – Antyweb, NowyMarketing i MamStartup, do dyskusji nad wybraną dziedziną naszego życia. Szukamy pomysłów na usprawnienia i nowych idei. Nawet tych futurystycznych. Autorów najlepszych nagradzamy.

Tym razem partnerem naszej akcji został fundusz Chivas the Venture, który dysponuje kwotą 1 000 000 USD i został stworzony, aby wspierać niezwykłe start-upy, które prowadząc biznes, przyczyniają się do pozytywnej zmiany społecznej.

– W poprzedniej edycji programu do światowego finału dostał się polski projekt Migam, zwycięzca polskiej edycji. Jest to najlepszy przykład na to, o jakie projekty chodzi w tym konkursie – mówi Grzegorz Marczak z Antyweb – Migam to startup, którego celem jest likwidacja barier między osobami słyszącymi i głuchymi, poprzez tworzenie innowacyjnych narzędzi do komunikacji – aplikacji video-tłumacza. Rozwój narzędzi, jakie tworzy Migam, pomoże zmienić na lepsze życie 72 milionów Głuchych na świecie. Prawda, że piękna idea? Pamiętam pierwszy Startup Fest w Agorze, kiedy pierwszy raz miałem przyjemność spotkać się z Migam – byli absolutnie przekonujący do swojej idei i pomysłu na poprawę smutnej dla Głuchych rzeczywistości. Po latach widać, że determinacja nie zmalała, a Migam wyrasta na firmę z międzynarodowymi aspiracjami.

Ta edycja akcji #ZmienimyŚwiat potrwa do 29 listopada. Oprócz projektów, które już działają i chciałyby skorzystać ze wsparcia Chivas the Venture, szukamy również pomysłów, które zainspirowałyby innych do działania. W ramach tego konkursu mamy dla Was do wygrania smartfon LG G5 SE, który wyróżnia się dodatkowym szerokokątnym obiektywem 135 stopni.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Więcej informacji znajdziecie na stronie ZmienimySwiat.pl

Słuchaj podcastu NowyMarketing