Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Weź udział w sesji pytań i odpowiedzi z Maćkiem Lewińskim!

ZAPISZ SIĘ

Jakie dokumenty usprawnią konsolidację kredytów?

Konsolidacja kredytów jest korzystnym rozwiązaniem, gdy chcemy uzyskać dodatkowe środki na realizację życiowych planów. Jest też rozwiązaniem bardzo przydatnym, kiedy nie radzimy sobie ze spłatą kilku zobowiązań jednocześnie. Jak pokazują statystyki Akredo.pl, w wielu przypadkach kredyt...
O autorze
4 min czytania 2017-07-24

…konsolidacyjny to forma naprawcza, po którą Klienci sięgają w sytuacji, gdy koszty dotychczasowych rat uniemożliwiają zachowanie płynności finansowej i gdy zaczyna “brakować do 1-go”. W takich przypadkach krótki czas finalizacji kredytu konsolidacyjnego jest niezwykle ważny. Jakich dokumentów potrzebujemy, aby proces konsolidacji przebiegł sprawnie i pomyślnie, a realizacja marzeń lub wyjście z sytuacji kryzysowej były w zasięgu ręki?

Konsolidacja kredytów może przebiegać sprawnie, jeśli osoba do niej przystępująca wcześniej przygotuje wszystkie niezbędne dokumenty. Najczęściej jest nimi dowód osobisty, udokumentowana informacja o dochodach, z uwzględnieniem jej źródła oraz umowy kredytowe. Czasami bank może wymagać od interesanta przedstawienia bardziej szczegółowych informacji o spłacanych przez niego zobowiązaniach, np. o wysokości raty lub w przypadku karty kredytowej — minimalnej wysokość wpłaty. Warto też być przygotowanym na konieczność przedstawienia wyciągu z konta z ostatnich sześciu miesięcy. Przygotowanie wcześniej odpowiedniej dokumentacji przy składaniu wniosku o kredyt, pomoże nam znacznie przyspieszyć proceder pozyskiwania środków. W sytuacji zbyt wielu obciążających rat, jest to czynnik bardzo ważny. Jakich zatem informacji o naszych zobowiązaniach potrzebuje bank? Które dokumenty są potrzebne do konsolidacji? Jakie zaświadczenia powinniśmy okazać w zależności od źródła naszych dochodów?

Przygotowanie dokumentów usprawni konsolidację

Dokumenty potrzebne do uzyskania kredytu konsolidacyjnego najlepiej skompletować jeszcze przed przystąpieniem do składania wniosku o kredyt. W ten sposób usprawniamy cały proces weryfikacyjny i decyzję o przyznaniu kredytu konsolidacyjnego dostaniemy dużo szybciej. Będąc dobrze przygotowanymi od strony formalnej, zwiększamy szansę na to, że już następną ratę kredytu będziemy mogli spłacać na nowych, korzystniejszych warunkach. Szybka ulga w wysokości opłat jest niezwykle istotna w sytuacji „przemęczenia” ilością rat. Konsolidując kredyty, miesięczną ratę można obniżyć nawet o 30%.

– Chcąc uzyskać kredyt konsolidacyjny na najkorzystniejszych warunkach, warto uprzednio zapoznać się z ofertami poszczególnych banków. Przy konsolidacji zazwyczaj zależy nam na czasie – rachunki depczą nam po piętach i chcemy jak najszybciej opanować wymykającą się kontroli sytuację finansową. Samodzielne wertowanie ofert w bankach jest procederem dość czasochłonnym i wymagającym dużego skupienia. Dodatkowo “bankowy język” ofert nie dla wszystkich brzmi zrozumiale. To wszystko w połączeniu z presją czasu, może prowadzić do frustracji. – mówi Paweł Weber, współzałożyciel platformy finansowej Akredo.pl.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Drugim powodem, dla którego wcześniejsze przygotowanie dokumentów pomoże nam w korzystnym zarządzaniu swoimi finansami, jest możliwość uzyskania większej zdolności kredytowej po konsolidacji dotychczasowych kredytów. Poprawa swojej historii kredytowej dzięki spłacie kilku kredytów i zamianie ich na jeden z wygodną ratą, oprócz oczywistych korzyści w skali miesięcznych wydatków (niższa rata), poprawi naszą sytuację jako wiarygodnego płatnika dla banków. Dzięki temu starać się możemy o dodatkowe środki na realizację kolejnych marzeń.

– Chcąc usprawnić czas oraz jakość otrzymanego kredytu warto też zadbać o swoją zdolność kredytową. To ona gwarantuje nam uzyskanie najtańszego kredytu. Pamiętajmy, że skonsolidować możemy: kredyty gotówkowe, ratalne, samochodowe, hipoteczne, limity na koncie oraz karty kredytowe, zaś każda konsolidacja poprawia nasz wizerunek jako płatnika w oczach banku – podkreśla Paweł Weber, Akredo.pl.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Informacje o kredytobiorcy

Jednym z najważniejszych dokumentów niezbędnych do otrzymania kredytu konsolidacyjnego jest dowód osobisty, na podstawie którego potwierdzamy swoją tożsamość. Równie istotną kwestią są nasze dochody — ich wysokość, źródło, a w przypadku zatrudnienia na czas określony, również termin końca umowy. Takie informacje oczywiście powinniśmy udokumentować, dlatego przygotujmy wcześniej umowę o pracę oraz jej skan. To one będą stanowiły o naszej zdolności kredytowej, która jest kluczowa w uzyskaniu pożyczki. Przy wyższych kwotach kredytu możemy zostać poproszeni przez bank również o przedstawienie wyciągu z konta z ostatnich 6 miesięcy. Bądźmy przygotowani – dysponujmy wydrukiem lub plikiem pdf z naszym wyciągiem. Im lepiej udokumentowana zdolność kredytowa tym większe prawdopodobieństwo otrzymania atrakcyjnej oferty.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Udokumentowanie dochodów

W zależności od tego, z jakiego źródła pochodzą nasze dochody, bank będzie potrzebował od nas różnych zaświadczeń. W przypadku zatrudnienia na podstawie umowy o pracę wymaganą formą jest zaświadczenie o okresie zatrudnienia i wysokości średniego miesięcznego wynagrodzenia netto lub brutto za ostatnie trzy miesiące (przedstawiamy umowę o pracę lub zaświadczenie od pracodawcy uwzględniające powyższe dane). Emeryci i renciści muszą dostarczyć ostatni dowód wypłaty świadczenia, kserokopię ostatniej waloryzacji lub ostatniej decyzji o przyznaniu świadczenia. Natomiast osoby prowadzące działalność gospodarczą powinny okazać kserokopię wpisu do ewidencji działalności gospodarczej, zaświadczenie z ZUS i Urzędu Skarbowego o niezaleganiu ze składkami i podatkami.

Informacje o kredytach do konsolidacji

Podchodząc do konsolidacji kredytów, powinniśmy zgromadzić również umowy kredytowe wszystkich zobowiązań, które chcemy połączyć. Oprócz tego warto przygotować szczegółowe informacje dotyczące spłat poszczególnych zobowiązań. Większość banków potrzebuje danych takich jak: kwota naszych zobowiązań, wysokość rat miesięcznych, data zawarcia umowy oraz jej numer. W tym celu możemy dostarczyć harmonogram spłat lub zaświadczenie o aktualnym zadłużeniu. Często też będziemy musieli przedstawić dwa ostatnie dowody spłaty rat kredytów, które chcemy skonsolidować. W sytuacji, kiedy klient chce do konsolidacji włączyć karty kredytowe, bank może oczekiwać od niego przedstawienia wyciągu z rachunku karty kredytowej, w celu uzyskania danych takich jak: numer rachunku, kwota kredytu, data zawarcia umowy, minimalna wysokość wpłaty.

– Otoczeni zewsząd reklamami banków o szybkich pożyczkach “od ręki” zapominamy o formalnościach, które leżą także po naszej stronie, jako klientów. Na konsolidację kredytów decydujemy się zazwyczaj, gdy zaczynają nas przytłaczać dotychczasowe zobowiązania. Zależy nam na czasie i jak najszybszym złagodzeniu dokuczliwych konsekwencji zbyt wysokich rat w miesięcznych wydatkach. Dlatego tak ważne jest budowanie świadomości odpowiedniego przygotowania do starań o kredyt. Skompletowanie dokumentów, pomoże skrócić czas niezbędnych formalności kredytowych. Takie podejście pozwoli nam również zminimalizować stres związany z zawieraniem umowy kredytowej. Będąc wcześniej przygotowanym na prośbę banku o poszczególne zaświadczenia i dokumenty, nie damy się zaskoczyć. Zdecydowanie szybciej uporządkujemy także trudną sytuację naszych finansów – podkreśla Paweł Weber, współzałożyciel platformy finansowej Akredo.pl.