Jesteśmy, jeśli pamiętasz – poruszający spot z okazji 74. rocznicy Powstania Warszawskiego

Jesteśmy, jeśli pamiętasz – poruszający spot z okazji 74. rocznicy Powstania Warszawskiego
Marsz pamięci, akcja społeczna „Wolność łączy”, spektakle, koncerty, fotograficzna gra miejska, przejazd rowerzystów, spotkanie edukacyjne, wspólne śpiewanie powstańczych piosenek – zobaczcie, jak w tym roku będą przebiegały obchody rocznicy Powstania Warszawskiego.
O autorze
1 min czytania 2018-07-28

Z okazji zbliżającej się 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało spot „Jesteśmy, jeśli pamiętasz”:

Za produkcję filmu odpowiada studio Papaya Films, a za postprodukcje i efekty wizualne Platige Image.

W ramach obchodów odbędzie się akcja społeczna „Wolność łączy”, której celem jest zwrócenie uwagi warszawiaków na miejsca pamięci Powstania Warszawskiego znajdujące się na terenie całego miasta oraz przekazanie wiedzy o znaku Polski Walczącej, od 1942 roku stanowiącym wyraz oporu oraz walki z Niemcami, ale też symbol nadziei na zwycięstwo i wolność.

1 sierpnia w okolicach godziny W, tj. około godz. 17.00, kilkuset wolontariuszy Muzeum oraz harcerzy będzie pełniło służbę w ponad 360 stołecznych miejscach pamięci. Osoby odwiedzające dane miejsce dowiedzą się o wydarzeniach z sierpnia i września 1944 roku, które rozegrały się w konkretnej dzielnicy, a także otrzymają okolicznościowe wpinki z symbolem Polski Walczącej, opatrzone krótką historią znaku.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

4 sierpnia odbędzie się fotograficzna gra miejska „Twoja Klisza z Powstania”, pozwalająca poznać historię dzielnic, ulic i budynków związanych z wydarzeniami z sierpnia i września 1944 roku. Gracze wejdą w rolę fotoreporterów, a ich głównym zadaniem, poza pokonaniem całej trasy i wykonaniem wszystkich zadań, będzie przygotowanie dokumentacji fotograficznej.

Także 4 sierpnia warszawscy rowerzyści przemierzą stolicę, podążając szlakiem batalionów „Miłosz” i „Ruczaj”.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

W ramach corocznego cyklu Pamiętamy’44 i obchodów 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego ukaże się płyta z utworami Mieczysława Fogga w interpretacji zespołu Młynarski-Masecki Jazz Camerata Varsoviensis:

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Szczegółowy program obchodów 74. rocznicy Powstania Warszawskiego można znaleźć na stronie WWW Muzeum Powstania Warszawskiego.