Jury międzynarodowego konkursu zachwycone gadżetem erotycznym z Polski. Pięć startupowych wydarzeń tygodnia (29.07-04.08.2016)

Jury międzynarodowego konkursu zachwycone gadżetem erotycznym z Polski. Pięć startupowych wydarzeń tygodnia (29.07-04.08.2016)
Na rynek trafią spersonalizowane suplementy diety, a naukowcy stworzyli jednorazowy „tatuaż”, który mierzy stężenie alkoholu w organizmie. Poniżej przedstawiamy 4 najważniejsze wydarzenia startupowe z tego tygodnia.
O autorze
1 min czytania 2016-08-04

Na zdjęciu (od lewej): Jakub Konik, CEO Lovely i Mike Butcher, dziennikarz z TechCrunch | fot. by Nika Kramer

1. Spersonalizowane tabletki, które uwalniają lek o określonej porze dnia. Ta firma produkuje właśnie takie pigułki

Właściciele Muliply Labs przekonują, że stworzyli pierwszą spersonalizowaną tabletkę, która zawiera suplementy diety. Do tego uwalnia poszczególne minerały i witaminy o określonych porach dnia. Dzięki temu zażyta podczas śniadania wpuści do organizmu kofeinę np. po południu, kiedy pacjent czuje spadek energii. Kapsułki wykonywane są na zamówienie i mają pojawić się na rynku na wiosnę 2017 roku.

czytaj więcej >

2. Naukowcy stworzyli plaster, który mierzy stężenie alkoholu w organizmie

Stworzony przez naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego jednorazowy „tatuaż” jest mniejszy niż plaster gumy do żucia i służy do pomiaru stężenia alkoholu w organizmie kierowcy. Po przyklejeniu go do ciała, czujniki plastra monitorują pot użytkownika i określają ilość alkoholu. Wynik badania jest na tyle dokładny, że odzwierciedla rzeczywiste stężenie alkoholu we krwi.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

czytaj więcej >

3. Jury Tech Open Air zachwycone startupem z Polski. Lovely zdobywa 50 tys. dolarów

Lovely to producent inteligentnych gadżetów erotycznych. Pierwszym produktem startupu z Polski jest nakładka na penisa, która komunikuje się z aplikacją mobilną i podpowiada użytkownikom, w jakich pozycjach warto się kochać. Tę koncepcję Jakub Konik, CEO Lovely, zaprezentował podczas międzynarodowego festiwalu Tech Open Air. Jury konkursu zachwyciło się pomysłem Polaka i przyznało mu nagrodę finansową w wysokości 50 tys. dolarów.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

czytaj więcej >

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

4. Chcesz wolności? Zostań cyfrowym nomadą. Tak jak ta Polka, która od dwóch lat pracuje z Meksyku, Ameryki Południowej czy z Barcelony

Zastanawiasz się jak połączyć przyjemne z pożytecznym? Justynie Fabijańczyk się udało. Jest autorką bloga cyfrowinomadzi.pl, realizuje zlecenia przez internet i dużo podróżuje. Zanim jednak zdecydowała się prowadzić właśnie taki tryb życia minęło trochę czasu, a jak wspomina, punktem zwrotnym w jej przypadku okazało się rozstanie z niedoszłym mężem. A czy Tobie odpowiadałby taki charakter pracy?

czytaj więcej >