Delikatne czyszczenie gorącą parą
Eksperci Kärcher usunęli porosty za pomocą wysokociśnieniowych urządzeń z podgrzewaniem wody, działających w trybie czyszczenia parowego. Temperatura podawanej pary wynosiła 95 ° C natomiast ciśnienie obniżono do 0,5 bara.
Zobacz również
– Dzięki naszej technologii możemy usuwać glony, mech, małe rośliny i zanieczyszczenia emisyjne z zabytkowego wapienia. Cieszymy się, że dzięki naszej technologii czyszczenia mogliśmy przyczynić się do restauracji tego cennego budynku – wyjaśniał Thorsten Möwes, ekspert Kärcher odpowiedzialny za prowadzone prace.
Zastosowanie technologii czyszczenia parowego pozwoliło uniknąć stosowania jakichkolwiek chemikaliów. Dodatkową korzyścią jest fakt, iż gorąca para wodna opóźnia ponowne osadzanie się zabrudzeń organicznych (zarodniki, które wniknęły głębiej, są niszczone przez wysoką temperaturę). Ta technologia czyszczenia jest jedną z najbardziej skutecznych i jednocześnie najdelikatniejszych. Dzięki parownicom Kärcher można wykorzystać tę technologię do codziennych porządków i wyczyścić, bez chemii, wszelkie wodoodporne powierzchnie i przedmioty w kuchni czy łazience a także podłogi.
Movember/Wąsopad: jak marki zachęcają do profilaktyki męskich nowotworów [PRZEGLĄD]
Kościół Świętego Augustyna w Manili
Słuchaj podcastu NowyMarketing
Kościół został zbudowany w okresie hiszpańskich rządów kolonialnych. Obecny budynek z 1607 roku jest trzecim, który został zbudowany w tym miejscu. Dwa poprzednie zostały wykonane z bambusa i drewna i oba spłonęły zaledwie kilka lat po budowie.
Sponsoring kultury w Kärcher
W ramach programu sponsorowania kultury globalny lider technologii czyszczenia – firma Kärcher od 1980 roku wyczyściła ponad 140 zabytków na całym świecie. Należą do nich, między innymi: kolumnady na Placu Świętego Piotra w Rzymie, pomnik Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro, mający ponad 3300 lat Kolosy Memnona w Luksorze, Pomnik przedstawiający prezydentów USA w Mount Rushmore, a także Katedra w Akwizgranie i Kościół Cesarza Wilhelma w Berlinie. Czyszczenie odbywa się zawsze w ścisłej współpracy z konserwatorami zabytków, restauratorami i historykami sztuki.