KFC testuje wegańskie kurczaki z Beyond Meat

KFC testuje wegańskie kurczaki z Beyond Meat
KFC prowadzi w Stanach Zjednoczonych testy wegańskich odpowiedników swoich nuggetów i skrzydełek – są one robione bazie słynnych produktów firmy Beyond Meat.
O autorze
1 min czytania 2019-08-27

KFC już wcześniej pokazało, że nie jest obojętne na rosnący trend diet roślinnych. W maju br. marka zrobiła ukłon w stronę swoich wegetariańskich klientów i wprowadziła burgera oraz twistera z serem Halloumi. Teraz pojawiły się informacje o tym, że sieć prowadzi testy wegańskich odpowiedników swoich słynnych smażonych kurczaków w ramach współpracy z firmą Beyond Meat.

Roślinne produkty amerykańskiej marki są bowiem uznawane za jedne z najlepszych odpowiedników prawdziwego mięsa, bo mają sprężystą teksturę i są niezwykle soczyste. Osoby, które próbowały burgera Beyond Burgera twierdzą, że smakiem, teksturą i konsystencją przypomina on ten przygotowany z wołowiny.

Pierwsze testy wegańskich kurczaków prowadzone są w restauracji sieci w Atlancie. Jeśli propozycja KFC przypadnie do gustu tamtejszym klientom, możliwe, że wejdzie ona na stałe do oferty we wszystkich lokalach w USA, a w niedalekiej przyszłości nawet i do innych krajów.

PS

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

KFC wprowadził do swoich restauracji w Wielkiej Brytanii wegańskiego burgera o dość sugestywnej nazwie – „The Imposter”, czyli oszust. Zamiast tradycyjnego kotleta z kurczaka w potrawie znajdzie się tzw. quorn.

PS2

Słuchaj podcastu NowyMarketing

W marcu br. w swoich norweskich sieciach McDonald’s prowadził testy warzywnych nuggetsów.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

PS3

Burger King to kolejna sieć fast foodowa, która zdecydowała się wprowadzić do swojego menu ofertę dla wegetarian – już teraz dostępny jest wege burger z serem Halloumi.