Klimat PRL-u w spocie promującym teleturniej Programista 100K

„Marzenia są do dupy!” – grzmi mężczyzna ze spotu Just Join IT, promującego pierwszy w historii teleturniej polskiej branży IT – Programista 100K. Wideo na YT w ciągu kilku dni obejrzało ponad 200 000 widzów.
O autorze
1 min czytania 2021-09-29

„Towarzysze, obywatele! Ludu programujący stolicy i okolicy! Pokażcie, co potraficie w wyszkoleniu komputerowym i suporcie!” – tak rozpoczyna się spot zachęcający do wzięcia udziału w Programista 100K, który rusza już w październiku. Główny bohater wcielił się w rolę Gomułki przemawiającego do tłumu, w otoczeniu iście wyjętym z czasów PRL. Ten humorystyczny spot rozśmiesza, nie przebierając w mocnych i pikantnych porównaniach.

Do produkcji spotu Just Join IT zaprosiło HRejterzy.pl, znanych internautom z pokazywania rzeczywistości pracy w branży IT w sposób… bardzo kontrowersyjny. W roli głównej wystąpił Szymon Szcześniak, dla fanów – JSON. Na co warto zwrócić uwagę, to making-off, który jest swoistą kropką nad „i” filmiku.

– Ruszamy z nowym projektem Programista 100K, gdzie każdy będzie mógł sprawdzić swoją wiedzę z dziedziny IT. Przy okazji dajemy uczestnikom możliwość wygrania sporych pieniędzy. Jest to okazja do świetnej zabawy, którą może śledzić każdy, kto włączy nasz kanał na YouTube – komentuje Piotr Nowosielski, CEO Just Join IT.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Formuła programu

Format Programista 100K jest zbliżony do teleturniejów znanych z telewizji.  O nagrodę główną, w postaci 100 tys. zł, uczestnicy powalczą w parach 2 na 2. Podczas rozgrywki będzie można korzystać z kół ratunkowych. Pytania skupią się wokół różnych kategorii, takich jak: języki programowania, gadżety, startupy czy celebryci IT.

Do ich opracowania Just Join IT zaangażuje zbudowaną wokół siebie społeczność, a nad przebiegiem merytorycznym teleturnieju będzie czuwać specjalnie powołana do tego celu rada programowa.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Nagrania do teleturnieju ruszają pod koniec października, a każdy odcinek będzie można oglądać na kanale Just Join IT na Youtubie już w listopadzie. Za formułę i realizację teleturnieju odpowiada profesjonalne studio producenckie Studi.media.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

– Bardzo się cieszę, że, jako samofinansujący się polski startup, możemy robić dla branży tak szalone i unikatowe w skali globalnej rzeczy. Od początku Just Join IT chcieliśmy realizować rzeczy, których nie robił nikt wcześniej, a które dają społeczności wartość i rozrywkę. To tylko dzięki Wam, korzystającym z justjoin.it możemy tworzyć takie rzeczy. Tak jest. To dzięki Tobie, Tobie, Tobie i Tobie! Ten teleturniej jest formą wdzięczności za to, że w nas wierzysz i szukasz tu pracy – tak Piotr Nowosielski podsumował swój pomysł na FP Just Join IT.

Do wzięcia udziału w Programista 100K można zgłosić się na stronie justjoin.it/programista100K, zapisy trwają do końca września.