Koncert Radia Nowy Świat na rzecz Akademii Teatralnej

O autorze
2 min czytania 2022-11-24

Magda Cielecka, Krystyna Janda, Natalia Kukulska, Janusz Gajos, Adam Nowak, Andrzej Seweryn, Kwiat Jabłoni i inni artyści w koncercie „Artyści dla Akademii Teatralnej”. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy czwartek, 24 listopada, o godzinie 20.00 w Collegium Nobilium, Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie.

Radio Nowy Świat, które jest pomysłodawcą i współorganizatorem wydarzenia, postanowiło, przy pomocy kampanii informacyjnej oraz koncertu solidarnościowego, zwrócić uwagę opinii publicznej na niewystarczające działania resortu kultury, któremu to publiczne szkolnictwo artystyczne podlega. Koncert został wyprzedany w ciągu jednego dnia.

Dochód ze sprzedaży biletów w całości zostanie przeznaczony na dofinansowanie Akademii i umożliwienie jej realizację zadań, do których została powołana. Dodatkowo będzie można wesprzeć Akademię poprzez wpłatę zorganizowaną na zrzutka.pl pod adresem: Wsparcie finansowe Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie | zrzutka.pl  która uruchomiona zostanie w dniu koncertu i potrwa do 31 grudnia 2022 roku. Zrzutkę zorganizował samorząd studencki pod patronatem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Zainteresowani wydarzeniem, którym nie udało się kupić biletu, będą mogli wysłuchać koncertu na antenie Radia Nowy Świat.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Iga Skolimowska, studentka ostatniego roku studiów wiedzy o teatrze, która firmuje tę zrzutkę swoim nazwiskiem wraz z koleżankami i kolegami, studentami Akademii biorą w sprawy w swoje ręce i chcą pomóc swojej uczelni, którą nazywają drugim domem.

W obliczu kryzysu gospodarczego i rosnących cen energii Akademia nie jest w stanie ponieść wszystkich bieżących kosztów związanych z eksploatacją przestrzeni, w której się uczymy. Przestrzeni, w której stawiamy swoje pierwsze kroki na scenie, ćwiczymy, uczymy się i zdajemy egzaminy. Przestrzeni, w której kształtuje się przyszłość polskiego teatru, filmu i kultury. Jako Przewodnicząca Samorządu doskonale widziałam, jaką tytaniczną pracę wykonują władze Akademii, aby cała ta sytuacja nie wpłynęła na jakość naszego kształcenia i bycia razem. Dzięki ich walce jesteśmy, uczymy się, kształtujemy przyszłość naszą i przyszłość polskiej kultury. We wrześniu, jako osoby studiujące, jako Samorząd, zapewniliśmy Rektora, że jesteśmy gotowi pomóc. Teraz jest ten moment! – mówi Iga Skolimowska założycielka zrzutki i studentka Akademii Teatralnej w Warszawie.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

 Ten wyjątkowy muzyczny spektakl „Artyści dla Akademii Teatralnej” poprowadzą Joanna Kołaczkowska i Wojciech Malajkat. Radio Nowy Świat do udziału w koncercie zaprosiło wielu artystów, m.in. zaśpiewają: Bovska, Katarzyna Dąbrowska, Krystyna Janda, Natalia Kukulska, Kasia Lins, Magda Umer, Jan Młynarski, Adam Nowak, Dawid Tyszkowski, Kwiat Jabłoni.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Podczas koncertu usłyszymy również wypowiedzi wybitnych aktorek i aktorów, m.in. Magdę Cielecką, Magdalenę Popławską, Elizę Rycembel, Danutę Stenkę, Beatę Ścibakówną, Jana Englerta, Janusza Gajosa, Andrzeja Seweryna, Wiktora Zborowskiego, którym los uczelni artystycznych nie jest obojętny.

Jestem ogromnie wdzięczny Radiu Nowy Świat za zaangażowanie i pomoc w organizacji wydarzenia, wszystkim Państwu za tak entuzjastyczny odzew i zainteresowanie udziałem w tym wydarzeniu, a studentom za zorganizowanie zrzutki. Oczywiście pieniądze są dla nas bardzo istotne, zwłaszcza w sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy, ale równie ważny jest szum zrobiony wokół tego koncertu, który, mam nadzieję, pokaże skalę i powagę problemu – mówi Wojciech Malajkat, rektor Akademii Teatralnej w Warszawie.