Kupując kawę na stacjach Circle K, wspierasz telefon zaufania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

O autorze
2 min czytania 2022-12-20

Od ponad 13 lat Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę za sprawą telefonu zaufania, dostępnym pod bezpłatnym numerem 116 111, udziela psychologicznego wsparcia dzieciom i młodzieży oraz razem ze służbami ratunkowymi podejmuje interwencje ratujące zdrowie lub życie najmłodszych. W ramach akcji „Pyszna kawa z mocą pomagania” sieć stacji paliw Circle K przekaże organizacji 10% zysku ze sprzedaży kawy z kartą programu EXTRA na poczet dalszej stabilnej przyszłości telefonu zaufania.

Sieć stacji paliw Circle K po raz kolejny przekaże darowiznę na wsparcie telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111. Utrzymanie linii 116 111 stanowi jedno z kluczowych działań pomocowych Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, a jego dalsza realizacja wymaga stabilności finansowej w długofalowej perspektywie. W ramach akcji „Pyszna kawa z mocą pomagania” Circle K Polska przekaże 10% zysku ze sprzedaży kawy z kartą programu EXTRA w okresie 21.12.2022 r. – 20.02.2023 r.

– Działalność telefonu zaufania 116 111 jest nam szczególnie bliska. Już kolejny raz uruchamiamy akcję „Pyszna kawa z mocą pomagania”, aby wesprzeć Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Szczególnie w tym wymagającym czasie nie chcemy pozwolić na to, aby dzieci i młodzież w kryzysie nie otrzymały specjalistycznej pomocy. W ostatnich miesiącach doszły kolejne powody, które mogą negatywnie wpływać na ich dobrostan – trudna sytuacja gospodarcza czy strach i niepokój związany z wojną w Ukrainie. Nie zniknęły też problemy napotykane w życiu codziennym, w szkole czy w domu rodzinnym. W Circle K stawiamy sobie za cel, aby wspierać inicjatywy, które służą tym najbardziej potrzebującym. Bez zaangażowania biznesu takie akcje pomocowe jak telefon zaufania FDDS nie mogą sprawnie funkcjonować, dlatego podjęliśmy decyzję o przekazaniu części zysku ze sprzedaży kawy na stacjach Circle K – mówi Rafał Droździak, szef marketingu i komunikacji w Circle K Polska. 

 

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę od ponad 30 lat chroni dzieci przed przemocą i wykorzystaniem seksualnym, zapewniając im oraz ich opiekunom wsparcie, profesjonalną pomoc psychologiczną i prawną. Jednym z działań Fundacji jest obsługa ogólnopolskiego, anonimowego, bezpłatnego telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży do 18 r.ż., który działa 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę i jest obsługiwany przez około 60 wykwalifikowanych konsultantów. To numer, pod który mogą się zgłosić w potrzebie najmłodsi i porozmawiać o doskwierających im problemach napotykanych w szkole czy w domu rodzinnym związanych z dojrzewaniem, uczuciami, dyskryminacją czy przemocą. Dzwoniąc na telefon zaufania, mogą znaleźć profesjonalne wsparcie z zachowaniem pełnej dyskrecji. Co ważne, po wybuchu wojny w Ukrainie Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę uruchomiła również konsultacje w języku ukraińskim.

– Kryzys związany z agresją Rosji na Ukrainę oraz niepewna sytuacja ekonomiczna wielu polskich rodzin odbija się również na zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży. Zapewnienie odpowiedniego wsparcia psychologicznego poprzez telefon zaufania nie byłoby możliwe bez pomocy naszych partnerów. Utrzymanie linii 116 111 przy rosnącym zapotrzebowaniu i coraz wyższych kosztach jest wielkim wyzwaniem, z którym musimy się mierzyć. Na naszą pomoc czekają dzieci z całej Polski i czasem jest to dla nich jedyna forma kontaktu ze specjalistą i szansą na pomoc i wysłuchanie, dlatego musimy walczyć o to, aby telefon zaufania nie był głuchy, kiedy tego potrzebują – mówi Anna Gierczuk, koordynatorka Programu Pomocy Telefonicznej.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

W ubiegłym roku Circle K przekazało Fundacji część zysku ze sprzedaży kaw na stacjach własnych. Dzięki temu wsparciu udało się ufundować ponad 1000 godzin pomocy psychologicznej dla dzieci i młodzieży w kryzysie.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się