Święto niezależnej polskiej mody i designu skupi ponad 250 twórców z całej Polski, tworzących w zgodzie z nurtem „slow”. Na odwiedzających targi Jestem Slow będą czekać starannie wyselekcjonowane marki, a zgodnie z zasadą #KupujLepszeProdukty klienci będą mogli nabyć autorską odzież, oryginalną biżuterię i nietypowe akcesoria.
Do współpracy i objęcia patronatu Jestem Slow #DzieńKobiet zostali zaproszeni niezależni projektanci, twórcy odzieży, akcesoriów i biżuterii: Sylwia Dąbrowska (Intensi), Magda Polanska (Polanska & Co), Magdalena Sobierajska (Zooki wear), Paweł Szurkowski (Skinissimo) oraz Wiola Wiertel (BOHEMA CLOTHING).
Zobacz również
Targom towarzyszyć będą również prelekcje dotyczące m.in. lepszej mody, odpowiedzialnych wyborów i świadomej konsumpcji oraz warsztaty w rytmie #slow.
Wyżyj się twórczo
#PolecajkiNM cz. 32: czego szukaliśmy w Google’u, Kryzysometr 2024/25, rynek dóbr luksusowych w Polsce
Osoby, które będą chciały dać upust kreatywności, powinny wpaść do Warsztatowni. W tej części targów wystawione będą maszyny do szycia Juki, na których chętni wraz z Fundacją Kreatywni na Temat będą mogli uszyć worki wielorazowe oraz zrobić gąbki kuchenne z materiałów z odzysku.
Słuchaj podcastu NowyMarketing
Razem z Bazgrołakami goście targów podarują „drugie życie” ubraniom, które straciły swój urok i blask, a florystyki z Amarantu poprowadzą zajęcia z wicia wiosennych wianków. Ponadto w warsztatowni przeanalizujemy zawartość kosmetyczek na warsztatach z makijażu, skorzystamy z porad wizerunkowych stylistki, czy skorzystamy z darmowego masażu tajskiego.
W strefie kids odbędą się kreatywne warsztaty dla najmłodszych z Wydawnictwem TASHKA oraz klockami Linden.
Nie lada gratka dla miłośników vintage
Po raz pierwszy targom Jestem Slow towarzyszą targi Jestem Vintage. W ramach wydarzenia swoje kolekcje zaprezentuje ponad 30 sklepów i kolekcjonerów mody vintage oraz sklepów oferujących design z minionych dekad. Na targach znajdzie się również strefa gier, strefa książek z antykwariatu i winyli.
Pomagać? Zawsze!
Marzec to idealny czas na wiosenne porządki – podczas targów Fundacja Grupy Slow będzie zbierała odzież i akcesoria. Przyniesione rzeczy zasilą butiki Slow Concept Store i pomogą Grupie zorganizować ekologiczną akcję edukacyjną w warszawskich przedszkolach i szkołach podstawowych.
Podczas wydarzenia nie zabraknie również lokalnych wytwórców jedzenia w strefie slow food oraz food trucków.