Nie ukrywajmy, że praca w branży marketingowej bywa stresująca – deadline’y, trudni klienci i konieczność szybkiego reagowania mogą być naprawdę przytłaczające. Najważniejsze jednak, aby wiedzieć, co robić w sytuacjach granicznych i żeby rozumieć swoje emocje. Kluczowa może okazać się rozmowa ze specjalistą, który wskaże nam odpowiednią drogę.
Jak wyobrażałeś sobie pracę w agencji, kiedy zaczynałeś swoją przygodę z marketingiem albo reklamą? Pewnie spodziewałeś się sielankowej pracy nad niesamowitymi kampaniami – inspirujące burze mózgów z zespołem, bezbłędne wizualizacje projektu i na koniec oklaski od klienta, który dziękuje ci za poprawę jego wizerunku i zwiększenie sprzedaży. Jaka jest rzeczywistość? Obok naprawdę ciekawych projektów i satysfakcjonujących realizacji borykasz się z bieżącymi (nierzadko nudnymi) zadaniami, spotykasz się z niecierpliwymi klientami i miewasz konflikty w zespole. Jeśli do tego dochodzą problemy osobiste (w rodzinie, w związku, z przyjaciółmi) to taka kumulacja może doprowadzić do znacznego osłabienia twojego samopoczucia.
Zobacz również
Statystyki przygotowane przez portal Hedepy wskazują, że problemami, z którymi dzisiaj najczęściej się zmagamy są lęki, relacje, stres i pewność siebie. Większość z nich może się wiązać z naszą pracą i wpływać na naszą motywację. A gdy tej motywacji brak, wszystko idzie jak po grudzie. Jak sobie z tym poradzić?
Nie na wszystkie nasze bolączki od razu znajdzie się rozwiązanie – z pewnymi problemami musimy się mierzyć przez dłuższy czas, ale w każdym przypadku kluczowa jest ROZMOWA. Rozmowa nie tylko z samym sobą, ale także ze specjalistą, który pomoże nam znaleźć odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania.
#NMPoleca: Jak piękny design zwiększa konwersję w e-commerce? Tips & Tricks od IdoSell
Psychologowie i psychoterapeuci to osoby, które mogą nam pomóc m.in. z poczuciem lęku, który bywa efektem obaw o utratę kontroli nad pewną sferą życia. Specjaliści są w stanie dobrać nam np. techniki relaksacyjne skoncentrowane na ciele, które złagodzą stany lękowe. Rozwiązaniem mogą być też ćwiczenia na wyobraźnię – profesjonaliści podpowiedzą, jak podsuwać swojemu umysłowi obrazy, w których wysyłasz swoje zmartwienia gdzieś daleko od siebie.
Słuchaj podcastu NowyMarketing
Rozmowa ze specjalistą pomaga też w radzeniu sobie ze stresem i budowaniu swojej pewności siebie. Nawet jeśli wydaje ci się, że jest już na to za późno, możesz chociaż spróbować dowiedzieć się czegoś więcej na swój temat. Być może dzięki rozmowie ze specjalistą przekonasz się, że nie musisz ciągle starać się dogadzać innym i wciąż możesz zrobić coś więcej dla siebie, np. zdobyć dodatkowe wykształcenie.
Jak zmienić swoje nastawienie i samopoczucie? Od czego zacząć? Gdzie szukać rozmówcy do wyżej opisanych tematów? Jednym z najprostszych i najszybszych rozwiązań jest terapia online Hedepy – na tej platformie znajdziemy listę wyłącznie wykwalifikowanych psychoterapeutów. Wszyscy specjaliści na Hedepy posiadają odpowiedni trening terapeutyczny i spełniają kryteria profesjonalnych stowarzyszeń. Na temat każdego z nich znajdziesz przejrzyste recenzje i rekomendacje w profilach terapeutów.
Na platformie możesz w wygodny sposób zarezerwować termin rozmowy, a gdy coś ci wypadnie – anulować ją lub przełożyć spotkanie za darmo do 24 godzin przed zaplanowanym terminem.
Indywidualne sesje trwają zazwyczaj 50 minut i odbywają się w twoim własnym domu – na komputerze. Nie obawiaj się, że terapia online będzie mniej skuteczna – według badań, psychoterapia „na odległość” jest równie efektywna jak psychoterapia „twarzą w twarz” i jest dziś uważana za przyszłość, jeśli chodzi o radzenie sobie ze swoimi emocjami i problemami. Nie musisz stresować się kwestiami technicznymi – na Hedepy nie trzeba instalować żadnego dodatkowego oprogramowania ani aplikacji, a z terapeutą połączysz się z większości dostępnych przeglądarek internetowych lub ze swojego telefonu. Dzięki temu, możesz poczuć się, jak podczas rozmowy z przyjacielem. Co ważne, platforma jest zabezpieczona, a więc nikt poza tobą i twoim terapeutą nie może zobaczyć ani usłyszeć twojego połączenia.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Hedepy i zaletach psychoterapii online, odwiedź stronę www.hedepy.pl
Artykuł powstał we współpracy z Hedepy