Lipton zrywa współpracę z Kanałem Sportowym. Jest nowe oświadczenie

O autorze
1 min czytania 2023-10-09

Marka znana z produkcji herbaty przekazała w niedzielę informację, że nie będzie już współpracowała z Kanałem Sportowym. Powodem decyzji jest niesmaczny żart o “wykorzystanej 11-stce”.

O co dokładnie poszło?

Pierwsze oświadczenie Lipton zamieścił w piątek 6 października. Dotyczyło ono żartu o seksie z niepełnoletnią dziewczyną, który wypowiedział Krzysztof Stanowski w rozmowie ze znanym YouTuberem Maciejem Dąbrowskim (Człowiekiem Wargą). Przedstawicieli Liptona zniesmaczyła rozmowa obu Panów, a w szczególności obecność kontrowersyjnego YouTubera.

„W związku z opublikowanym w dn. 6.10.2023 na platformie X i szeroko komentowanym nagraniem, którego autorem jest p. Maciej Dąbrowski, współprowadzący program Poranek Sportowy w Kanale Sportowym stanowczo odcinamy się od osoby p. Macieja Dąbrowskiego oraz jakichkolwiek zachowań krzywdzących osoby małoletnie” – czytamy w piątkowym oświadczeniu.

Fragment materiału z rozmowy opublikowano na Twitterze:

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj
Słuchaj podcastu NowyMarketing

Z powodu oburzającego zachowania Macieja Dąbrowskiego, Lipton nie będzie już sponsorem “KS Poranka”. Zdaniem marki było to przekroczenie wszelkich granic dobrego smaku. Jej polscy przedstawiciele odcinają się od promowania wątpliwych etycznie i moralnie postaw, wyrządzających dzieciom krzywdę.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

„Nie akceptujemy treści w jakiejkolwiek formie ośmieszających, zawstydzających czy agresywnych wobec osób niepełnoletnich. Tak jak sprzeciwiamy się każdej formie przemocy słownej czy fizycznej wobec kogokolwiek”. – dodali przedstawiciele Liptona.

Stanowski zwolnił Człowieka Wargę 

W miniony piątek, Krzysztof Stanowski poinformował, że YouTuber już nie będzie z nim współprowadził porannego programu na Kanale Sportowym. Powodem był film sprzed 9 lat, w którym Maciej Dąbrowski w wulgarny sposób odzywał się do nastolatek. 


— JackStrong