Mapy Google z nowymi funkcjami. „Vibe check” podpowiada, jaka atmosfera panuje w danej okolicy

Mapy Google z nowymi funkcjami. „Vibe check” podpowiada, jaka atmosfera panuje w danej okolicy
Osoby, które planują odkrywać nieznane dotąd części miasta, mogą najpierw sprawdzić „klimat” danego miejsca dzięki nowej funkcji Map Google – Neighborhood Vibe.
O autorze
1 min czytania 2022-10-03

fot. blog.google

Podczas wydarzenia Search On firma Google podzieliła się informacjami na temat nowych funkcji, jakie można znaleźć w aplikacji Google Maps. Narzędzia mają poprawić doświadczenia użytkowników, ułatwić nawigację po nowych miejscach oraz pomóc w planowaniu podróży.

Jedną z nowości jest Neighborhood Vibe – funkcja, która pozwala sprawdzić, co warto poznać w danej okolicy i jakie są „lokalne perełki” w mieście.

Po zaznaczeniu konkretnej dzielnicy można zaobserwować, jak najpopularniejsze miejsca „ożywają” bezpośrednio na mapie dzięki zdjęciom i opiniom innych użytkowników, a także wsparciu sztucznej inteligencji. W ten sposób można łatwo sprawdzić, czy dana dzielnica ma artystyczny klimat, czy może pochwalić się bogatą sceną kulinarną lub czy nadaje się dla rodzin z dziećmi. Ostatecznie jeszcze przed wyjazdem użytkownik może ocenić, czy klimat danej okolicy przypadnie mu do gustu.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj
Aby określić klimat okolicy, łączymy sztuczną inteligencję z lokalną wiedzą użytkowników Map Google, którzy każdego dnia dodają do map ponad 20 milionów wpisów – w tym recenzje, zdjęcia i filmy – wyjaśnia Google.

Funkcja „Neighborhood Vibe” pojawi się na urządzeniach z Androidem i iOS na całym świecie już w najbliższych miesiącach.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Google rozwija także narzędzie, które pozwala zobaczyć wielowymiarowe, fotorealistyczne widoki z lotu ptaka. Do kilku najpopularniejszych punktów orientacyjnych dołączyło aż 250 nowych miejsc – od Tokyo Tower po Akropol.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Co ciekawe, niedługo w kilku wybranych miastach zadebiutuje kolejne narzędzie wspierane sztuczną inteligencją. Korzystając z modelowania predykcyjnego, Immersive View automatycznie uczy się trendów historycznych dla danego miejsca, aby określić, jak będzie wyglądał obszar jutro, w przyszłym tygodniu, a nawet w przyszłym miesiącu. Dzięki temu użytkownicy będą mogli szczegółowo zaplanować wyjazd z wyprzedzeniem. 

Immersyjny widok pojawi się w nadchodzących miesiącach w Los Angeles, Londynie, Nowym Jorku, San Francisco i Tokio na urządzeniach z Androidem i systemem iOS.

PS
Od kilku tygodni w Mapach Google dostępna jest nowa funkcja – wyznaczanie trasy zoptymalizowanej pod kątem jak najniższego zużycia paliwa. Dzięki trasom przyjaznym dla środowiska kierowcy będą mogli nie tylko zredukować emisję dwutlenku węgla, ale także zmniejszyć wydatki na paliwo.