Nowa kampania Przysnacków wykorzystuje mechanizm ASMR – samoistnej odpowiedzi meridianów czuciowych. Pojawia się on, gdy odczuwamy przyjemne bodźce wzrokowe lub słuchowe, jak na przykład widok uśmiechniętej twarzy, delikatny szept czy odgłosy chrupania. Jak to działa, przekonamy się oglądając i słuchając materiały audiowizualne, zrealizowane przez markę we współpracy z czołową polską influencerką ze świata ASMR – „Szepczącą w sieci” Martyną Maj.
Zadanie Martyny nie było łatwe – wydobyć kwintesencję smaku produktów marki Przysnacki i pokazać, jak przyjemnie i relaksująco jest je „Chrupać Wolno”. Tak powstał szereg materiałów video, w których Martyna zaprasza widzów do cieszenia swoich zmysłów chrupkami, prażynkami i chipsami Przysnacki. W kampanii zaplanowane są działania zasięgowe w serwisach VOD i YouTube, Facebook oraz Spotify, a także zaangażowanie fanów na Tik Toku oraz na Facebooku.
Zobacz również
– Kampania digitalowa Chrupać Wolno marki Przysnacki to kontynuacja rozpoczętych w 2021 roku zmian strategicznych w kierunku emocjonalnego spozycjonowania marki, a co za tym idzie redesignu opakowań przeprowadzonego przez agencję Hi Brands oraz nowej komunikacji przygotowanej przez agencję PZL. Podjęte działania w środowisku digitalowym mają za cel podkreślić jeszcze bardziej pozycjonowanie marki oraz jej unikalny charakter – mówi Tobiasz Jaskuła, brand manager marki Przysnacki, związany z marką od 2012 roku.
Akcja potrwa do końca lutego i stanowi naturalną kontynuację kampanii „Chrupać Wolno” autorstwa agencji PZL. Za koncepcję, realizację i nadzór merytoryczny nad całością projektu ASMR, w tym nad działaniami niestandardowymi, odpowiada agencja GoldenSubmarine. Wideo nagrało i wyprodukowało studio Brown Sugar. Za koordynację współpracy z influencerami na Tik Toku, oraz za zaplanowanie i zakup mediów odpowiada agencja mediowa Zenith.
#NMPoleca: Jak piękny design zwiększa konwersję w e-commerce? Tips & Tricks od IdoSell
Czym jest ASMR?
Słuchaj podcastu NowyMarketing
ASMR (Autonomous Sensory Meridian Response, Samoistna Odpowiedź Meridianów Czuciowych) to zjawisko przyjemnego mrowienia w okolicach głowy, szyi i innych obszarach ludzkiego ciała. Mogą je wywołać wizualne, słuchowe, dotykowe i zapachowe bodźce zewnętrzne. ASMR został przebadany po raz pierwszy przez Emmę L. Baratt i Nicka J. Davisa. w 2015 roku. W toku badań stwierdzono dobroczynny wpływ zjawiska na zdrowie, w szczególności w zakresie redukcji stresu.
[Źródło: Emma L. Barratt, Nick J. Davis, Autonomous Sensory Meridian Response (ASMR): a flow-like mental state, „PeerJ”, 3, 2015].