Marka Rens stworzyła buty z recyklingowanego plastiku i fusów po kawie

Marka Rens stworzyła buty z recyklingowanego plastiku i fusów po kawie
Sposobów na ponowne wykorzystanie plastiku jest wiele. Przykładem tego są buty skandynawskiej marki Rens, która stworzyła sportowe buty z butelek z tworzywa sztucznego oraz fusów po kawie.
O autorze
1 min czytania 2019-06-28

Rens to marka pochodząca z Finlandii, która dopiero wchodzi na rynek ze swoją ofertą. Niedawno twórcy brandu ruszyli ze zbiórką na portalu Kickstarter, zaś ich celem jest sprzedawanie obuwia, którego produkcja nie będzie wpływać negatywnie na nasze środowisko.

Sneakersy marki Rens charakteryzują się tym, że wykonane są z recyklingowanych plastikowych butelek oraz fusów po kawie. Jak zapewniają twórcy brandu, owe fusy mają właściwości antybakteryjne, wpływają na szybkość wysychania materiału oraz neutralizują brzydkie zapachy.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Buty mają wejść do sprzedaży już w listopadzie tego roku i będą dostępne w sześciu wariantach kolorystycznych.

PS

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Modele butów Futurecraft.Loop marki adidas wykonane są z plastiku, który w pełni można poddać recyklingowi i ponownie wykorzystać do stworzenia nowej pary obuwia.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

PS2

Marka The North Face wpadła na świetny pomysł recyklingowania swoich starych, żółtych namiotów – stworzyła z nich torby oraz plecaki.

PS3

Pod koniec stycznia br. ruszyła akcja Asics Reborn Wear Project, w ramach której marka wykorzysta używane ubrania sportowe do stworzenia strojów dla reprezentacji Japonii na przyszłoroczną olimpiadę i paraolimpiadę.

PS4

Polska marka BOHEMA Clothing wprowadziła na rynek buty wykonane ze skóry z liści ananasa – Pinatex.