Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Weź udział w sesji pytań i odpowiedzi z Maćkiem Lewińskim!

ZAPISZ SIĘ

MEC wprowadza Light Viewer Selektor

MEC wdrożył technologię umożliwiającą selektywne dotarcie do light viewerów telewizji za pośrednictwem e-wideo.
O autorze
1 min czytania 2016-04-28

Light Viewer Selektor ma pomóc efektywnie planować kampanie wideo w internecie, wzbogacając targetowanie demograficzne o selektywne docieranie do konsumentów, którzy poświęcają niewiele czasu na oglądanie telewizji. 

MEC wprowadza Light Viewer Selektor, technologię wspierającą planowanie kampanii wideo skierowanych do light viewerów tradycyjnej telewizji. Narzędzie pozwala identyfikować w sieci osoby, które oglądają telewizję poniżej 2 godzin dziennie i kierować do nich reklamy wideo. 

– Telewizja to wciąż masowe i zasięgowe medium, ale z roku na rok lekko topnieje jej znaczenie wśród młodych odbiorców. Jeśli 10 lat temu ponad 56 proc. widzów w wieku 16-24 lata codziennie oglądało telewizję, to już w 2015 tylko nieco ponad 43 proc. O 21 minut skurczył się też czas oglądania w tej grupie. To oznacza, że znacznie kosztowniejsze jest dziś dotarcie do takiej grupy wyłącznie za pośrednictwem tradycyjnej telewizji – mówi Anna Geryło, TV group head w MEC. 

Większość telewizyjnych light viewerówi, szczególnie tych młodych, to osoby, które aktywnie korzystają z internetowego wideo. MEC na podstawie szerokiego badania na próbie 10 tys. widzów wypracował charakterystykę telewizyjnych light viewerów.  Dzięki pomiarowi cookie zostały pasywnie zebrane również informacje o wzorcach korzystania z internetu przez light viewerów telewizji. Mając zdefiniowany profil takich widzów, agencja namierza w sieci ich „behawioralnych bliźniaków” i do nich kieruje reklamy e-wideo. 

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

– O ile w szerokich grupach demograficznych nie widać istotnych różnic w kosztach budowy zasięgu po uzupełnieniu telewizji reklamami wideo w sieci, to już w przypadku np. osób w wieku 16-24 lata koszt dobudowania kolejnego punktu zasięgu spada nawet o kilkanaście procent w sytuacji gdy przeznaczymy 10 proc. budżetu na reklamę w sieci. Nie oznacza to jednak, że Light Viewer Selektor jest wsparciem jedynie w dotarciu do młodych e-widzów – mówi Anna Geryło.  

W populacji polskich telewidzów jest ok 30 proc. light viewerów (osób oglądających do 2 godzin dziennie), wśród widzów w wieku 16-24 lata to aż 67 proc. odbiorców. Wśród light viewerów nadreprezentowani są mężczyźni i mieszkańcy największych miast oraz przedmieść. Jak pokazało badanie MEC, pory najintensywniejszego korzystania z internetu przez light-viewerów pokrywają się z godzinami telewizyjnego prime-time. 

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się