Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Weź udział w sesji pytań i odpowiedzi z Maćkiem Lewińskim!

ZAPISZ SIĘ

Mediakraft łączy siły z Video Brothers

Producent i wydawca treści – Mediakraft powraca na YouTube. W planach reaktywacja autorskich serii w koprodukcji z siecią partnerską Video Brothers.
O autorze
2 min czytania 2022-10-11

Działający w Polsce od 2014 roku, początkowo jako sieć partnerska a następnie producent i właściciel autorskich kanałów YouTube – Mediakraft TV, po ponad 2,5 roku przerwy powraca na rynek influencer-marketingu. Wszystkie kanały będące własnością Mediakraft, zostały dołączone do certyfikowanej sieci partnerskiej Video Brothers, w celu ich zabezpieczenia i optymalizacji pod aktualne wymogi algorytmu YouTube. Następnie najciekawsze z nich i o dużym potencjale zasięgowym, po liftingu oprawy i przy wsparciu sponsorskim – zostaną reaktywowane.

– Postanowiliśmy wspólnie z Video Brothers w pierwszej kolejności przywrócić do emisji dwa kanały – „Tylko Kino” oraz „Ponki”. Patronat nad tym pierwszym objęło CDA Premium, które równolegle umieszcza każdy epizod w swoim serwisie. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników. Ostatni odcinek serii zanotował ponad 260 tysięcy wyświetleń – wyjaśnia Ryan Socash, prezes i właściciel Mediakraft – Z kolei kultowe „Ponki” z 1,4 miliona subskrybentów na kanale YouTube, w lekko odświeżonej formule i z nowymi twarzami, ukazują się w formie wertykalnej. Umożliwia nam to publikowanie serii w tym samym czasie w 4 kluczowych platformach bazujących na pionowym wideo – TikToku, Facebooku, Instagramie, YouTube. Tym samym docieramy do szerszej widowni i wychodzimy poza dotychczasowy obszar działalności. Ta strategia się sprawdza. W niecałe 2 tygodnie osiągnęliśmy ponad 10 milionów wyświetleń we wszystkich serwisach, w których operujemy. Pokazuje to siłę krótkich form wideo oraz trendy za którymi będziemy podążać – dodaje.

W produkcje serii z ramienia Video Brothers zaangażowany został stały współpracownik firmy – Grzegorz „Dakann” Barański, wcześniej związany z siecią Mediakraft, znany internetowy twórca i scenarzysta internetowych serii – „Waksy”, „Piątek”, „Holocron” oraz autor powieści „Toska”. Posiada na swoim koncie złoty przycisk YouTube za kanał powyżej miliona subskrypcji oraz 5 srebrnych za kanały powyżej 100 tysięcy. Jest też laureatem Grand Video Awards.

– Do udziału w powracającej do internetu serii „Ponki” udało nam się namówić kojarzoną przez widzą z poprzedniej edycji – Monikę „Dziupi” Dziupińską oraz popularną tiktokerkę Sandrę „Sanderę” Grabarczyk. Zespół zasilił również Mateusz „Be” Bisiorek, kojarzony z youtubowym kanałem „Z Dvpy”. Nie wykluczamy poszerzenia składu w drodze castingu – zapowiada Grzegorz Barański, reżyser, scenarzysta i aktor – Ekipa bardzo dobrze czuje się w „pionowej” formie. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni i zmotywowani wynikami zasięgowymi, w tym szczególnie na TikToku oraz Reels-ami na Facebooku, z którym prowadzimy zaawansowane rozmowy o monetyzacji – dodaje.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Równolegle trwają przygotowania do wskrzeszenia liczącego ponad 100 tyś subskrypcji kanału Tylko Historia, którego prowadzeniem ma zająć się wykwalifikowany nauczyciel historii – Arkadiusz Pater, po godzinach muzyk koszalińskiego zespołu „Pampeluna” i właściciel studia filmowego JART.

Na YouTube powróci również autorski projekt „Kult America” (obecnie 128 tysięcy subskrypcji) prowadzony przez Ryana Socasha, rodowitego Amerykanina z polskimi korzeniami.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

– Seria popularyzująca Polskę i w żartobliwy sposób przybliżająca różnice kulturowe, będzie w całości prowadzona w języku angielskim, z dodanymi polskimi napisami, co umożliwi jej oglądanie widzom z obu krajów – zdradza Ryan Socash. – Wystąpią znani polscy twórcy internetowi, muzycy oraz celebryci powiązani z Video Brothers, którzy opowiedzą po angielsku o swoim życiu, pasjach i pracy w Polsce – dodaje.

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

Ryan Socash jest też twórcą i prowadzącym anglojęzycznego kanału popularyzującego zagadnienia historyczne „It’s History”, który śledzi ponad 460 tysięcy widzów z całego świata. W serii regularnie pojawiają się polskie wątki oraz odwołania do rodzimej historii.

– Z Ryanem Socashem znamy się jeszcze z czasów istnienia platformy autorskich produkcji filmowych „ToSieWytnie” – mówi Łukasz Skalik, prezes i właściciel Video Brothers. – W zasadzie tworzyliśmy pierwszą internetową ekipę w Polsce, jakąś dekadę przed tym zanim stało się to powszechnie modne na YouTube. Działamy od wielu lat na polu produkcyjnym i mimo konkurencyjnej pozycji rynkowej, nie raz sobie pomagaliśmy. Wierze, że najlepsze dopiero przed nami, co zwiastują pierwsze pomiary zasięgowe reaktywowanych serii – dodaje.