MediaMarkt wykupi od Ciebie stare urządzenia elektroniczne

MediaMarkt wykupi od Ciebie stare urządzenia elektroniczne
O autorze
2 min czytania 2023-03-15

Sieć sklepów MediaMarkt rozpoczęła akcję „Oddaj, zyskaj, kupuj taniej”, w ramach której zaprasza konsumentów do wymiany starych urządzeń elektronicznych na karty podarunkowe sieci. Wykupione przez firmę urządzenia będą odnawiane i posłużą kolejnym użytkownikom. Dzięki temu klienci nie tylko skorzystają ze zniżek na zakupy, ale także mogą realnie wpłynąć na ograniczenie generowania elektrośmieci.

W ostatnich latach zrównoważony rozwój stał się niezwykle ważnym aspektem poruszanym w przestrzeni publicznej i biznesowej. Coraz więcej osób zaczęło zwracać uwagę na odpowiedzialność swoich ulubionych sieci handlowych względem społeczeństwa i środowiska naturalnego. Również sami klienci chcą żyć w sposób bardziej zrównoważony, aby minimalizować wpływ na środowisko i oszczędzać zasoby. I nie musi to oznaczać rezygnacji z konsumpcji – ważne jest, aby rozważnie kupować, używać produkty w sposób odpowiedzialny. Niezwykle istotne jest przy tym właściwe postępowanie z uszkodzonymi czy niepotrzebnymi nam już rzeczami. Segregacja odpadów, recykling, naprawa czy odsprzedaż zbędnych produktów to słuszny kierunek na drodze do zrównoważonego życia.

Wymieniaj niepotrzebny sprzęt elektroniczny na karty podarunkowe w MediaMarkt

Jedną z firm, która mocno stawia na zrównoważony rozwój jest sieć sklepów MediaMarkt. Sieć dostrzega skalę problemu związanego z odpadami elektronicznymi, dlatego też postanowiła rozpocząć nową akcjęOddaj, zyskaj, kupuj taniej.

W ramach akcji klienci mają możliwość wymiany niepotrzebnych już urządzeń elektronicznych na kartę podarunkową marki. Dzięki temu zyskują środki, które mogą wykorzystać przy zakupie nowego sprzętu.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Wykupione od konsumentów urządzenia zostaną odnowione i posłużą kolejnym użytkownikom. Dzięki temu klienci nie tylko mogą skorzystać ze zniżek na zakupy i wykorzystać możliwość sfinansowania droższego sprzętu lub usług dodatkowych, ale także realnie wpłynąć na ograniczenie generowania elektrośmieci.

W ramach akcjiOddaj, zyskaj, kupuj taniej MediaMarkt wykupi od konsumentów różnego rodzaju urządzenia elektroniczne, takie jak:

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

W celu realizacji tej zrównoważonej usługi i odświeżania sprzętu sieć sklepów MediaMarkt współpracuje z certyfikowanym partnerem, firmą Foxway OÜ.

Prosta i szybka wymiana

Jak dokonać wymiany? W bardzo prosty sposób. Wystarczy przynieść stare urządzenie do sklepu, gdzie pracownik wyceni je, a następnie na tej podstawie podpisze z klientem umowę i przyzna kartę podarunkową o konkretnej wartości.

Jeśli nie masz w okolicy sklepu sieci, wymiany możesz w prosty sposób dokonać poprzez stronę internetową mediamarkt.pl/lpk-uslugi/wykup. Po wypełnieniu formularza otrzymasz wycenę – teraz wystarczy przesłać urządzenie na wskazany adres. Po weryfikacji, w ciągu 14 dni, karta podarunkowa o wartości odpowiadającej wycenie trafi na Twojego maila.

Warto mieć na uwadze, że otrzymaną w ramach wymiany kartę podarunkową można wykorzystać w ramach zakupów wyłącznie w sklepach stacjonarnych sieci.

Co ważne, aby skorzystać z usługi, wymagane jest minimum formalności, a sprzedaż jest w pełni bezpieczna. Osoby, które obawiają się bezpieczeństwo swoich danych na oddawanym urządzeniu mogą być spokojne. Jeśli nie potrafią one samodzielnie usunąć wszystkich danych, pomoże im w tym wykwalifikowany pracownik sklepu, który wskaże i dokładnie poinstruuje, jak należy je usunąć i przywrócić ustawienia fabryczne urządzenia.

Jeśli chcesz przenieść swoje dane na nowe urządzenie, w ofercie MediaMarkt jest płatna usługa przegrywania danych ze smartfona na smartfona.

MediaMarkt działa w sposób zrównoważony

Akcja „Oddaj, zyskaj, kupuj taniej” to nie jedyne działania w duchu zrównoważonego rozwoju podejmowane przez MediaMarkt. Marka podejmuje szereg działań mających na celu ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko, jego ochronę, a także stworzenie przyjaznego miejsca pracy. Wspierając odpowiedzialne zakupy, sieć wprowadziła m.in. system oznaczania produktów przyjaznych środowisku – MediaMarkt BetterWay, które zostały pozytywnie ocenione przez niezależne instytucje i uznane za produkty zrównoważone.

MediaMarkt podejmuje się także działań mających na celu edukowanie w kwestii odpowiedzialnych zakupów czy korzystania z usług, które przedłużają życie urządzeniom i tym samym pozwalają oszczędzać zasoby. Klienci sklepu mogą skorzystać m.in. z dodatkowej gwarancji sprzętu, wynajmu urządzeń RentMe, zabezpieczenia ekranu, konfiguracji i optymalizacji sprzętu czy napraw pogwarancyjnych. Tylko w ostatnim roku obrotowym w całej Grupie MediaMarktSaturn (13 krajów) dokonano łącznie ponad 2,85 mln napraw.

Firma mocno stawia także na efektywny recycling i profesjonalną utylizację elektrośmieci.

 

Materiał reklamowy powstały na zlecenie MediaMarkt.