MUST SEE to wydarzenie od dwóch lat nierozłączne z przeglądem See&Say. W ramach tegorocznego edycji w trzech lokalizacjach w Warszawie zostanie zaprezentowanych ponad 100 projektów – większość będzie wyświetlana na ekranach, jednak 42 prace wyróżnione przez ekspertów zostaną wydrukowane, bądź zaprezentowane w formie eksponatu.
W gronie ekspertów przyznających wyróżnienia znaleźli się, m.in.: fotografowie Jacek Poremba i Mikołaj Komar, ilustratorki Aleksandra Stefaniak KMAG, Ola Niepsuj, Beata Śliwińska – „Barrakuz”, a także Staszek Trzciński z STX Music Solutions, reżyser i designer Sebastian Pańczyk i inni.
Zobacz również
Co w tym roku zobaczymy na wystawie MUST SEE 2020?
1. Projekt Agnieszki Kotowskiej: „36 days of type 2018”
– Głównym założeniem projektu był manifest odnośnie projektowania i renderowania w 3D. Chciałam wyjść temu naprzeciw i stworzyć coś, co rzeczywiście istnieje. Eksperymentowałam z drukiem 3D, typografią i fotografią. Był to świetny trening umiejętności i kreatywności – mówi artystka.
Movember/Wąsopad: jak marki zachęcają do profilaktyki męskich nowotworów [PRZEGLĄD]
Słuchaj podcastu NowyMarketing
2. Projekt Owadom Joanny Treli
Dzikie owady zapylające mają coraz mniej swoich naturalnych siedlisk, co jest w dużej mierze spowodowane negatywną działalnością człowieka. Wymagają one naszej opieki, a Owadom stanowi dla nich idealne schronienie. Jest to ceramiczne siedlisko dla dzikich owadów zapylających. Zaletą materiału ceramicznego nad drewnem, jest trwałość i wodoodporność szkliwionej ceramiki. Jest ona również naturalną izolacją.
Projekt ten znalazł się w finałach konkursów make me! 2019, Young design 2019, FONT nie czcionka! 2019 oraz w Plebiscycie MocArty RMF Classic za rok 2019.
3. Projekt „Jak się (nie) rozstawać” Kasi Kubachy
„Jak się (nie) rozstawać” to zin dla wszystkich złamanych serduszek i nie tylko. W środku ilustrowane, rymowane, rozstaniowe (nie)porady, trochę żartobliwe, ale bardzo prawdziwe.
Drukowany na xero oraz metodą sitodruku, w nakładzie 50 egzemplarzy.
4. Projekt „Meduzy” Magdaleny Radziszewskiej
Sny, mary, widziadła od wieków rozpalały wyobraźnie ludzi, budziły niepokój, ale też fascynację. Były swoistym pomostem między światem realnym a duchowym, tym co namacalne, a tym co jawi się jedynie w umyśle człowieka. Pozwalały odkrywać meandry ludzkiej świadomości i podświadomości. Instalacja zaburza granicę między snem a jawą. Podwieszone na gałęziach drzew meduzy poruszają się niezależnie od siebie, dając obserwatorom poczucie, iż zaglądają w głąb oceanu.
Projekt powstał w ramach VI edycji Light Move Festival w Łodzi.
5. Projekt „Mój rysunkowy pamiętnik” Natalii Koncy
– „Mój rysunkowy pamiętnik” jest pochwałą dziecięcej, nieustającej pasji tworzenia, bez oceniania wartości artystycznych, bez porównywania się z innymi.Do stworzenia projektów tkanin używałam szkiców powstałych przez lata 2018–2019. Historie zawarte w kolekcji są osobiste, ale także uniwersalne. Obrazują wewnętrzne odczucia wielu dwudziestoparolatków. Uczucie niepewności w tym co się robi, zawieszenie pomiędzy dzieciństwem i dorosłością, sprzeczne wymagania stawiane przez społeczeństwo. Przełożenie tych niezobowiązujących bazgrołów na tkaninę sprawia, że zyskują one charakter użytkowy – mówi artystka.
Prace w ramach wydarzenia MUST SEE 2020 będzie można oglądać już od 21 sierpnia br. na Nocnym Markecie i w Lunaparku nad Wisłą (do końca sierpnia) oraz w Warmucie (do końca września). Szczegółowy repertuar wystaw będzie dostępny wkrótce na stronie.
NowyMarketing jest patronem medialnym wydarzenia.