Do bazy nośników objętych badaniem przyłączono powierzchnie wielkoformatowe, których właścicielem jest spółka Megaboard. Pomiar widowni w ramach Outdoor Track obejmuje teraz ponad 44 tys. powierzchni reklamowych w 10 miastach. Oprócz Megaboard w badaniu uczestniczą Ströer, AMS oraz Clear Channel.
Wyniki dla nośników Megaboardu udostępnione zostaną wraz z najbliższą, kwietniową aktualizacją platformy IDS (Inventory Delivery System) – narzędzia do planowania i autoryzowania kampanii w oparciu o wskaźniki mediowe.
Zobacz również
– Przystąpienie do Outdoor Tracka, to ważny krok dla wzmocnienia pozycji rynkowej naszych nośników, które dzięki standardowi badań outdooru staną się pełnoprawnymi elementami oferty profesjonalnego rynku OOH – podkreśla Michał Kłos, CEO firmy Megaboard Sp. z o.o.
– Cieszymy się, że do standardu Outdoor Track przystąpiła kolejna firma outdoorowa. Dzięki temu projekt obejmuje ponad 80 proc. rynku OOH – mówi Waldemar Kruk, członek zarządu IBO.
– Megaboard jest pierwszą firmą spoza inicjatorów projektu Outdoor Track, która zawiera umowę z Instytutem Badań Outdooru. Równolegle IBO prowadzi rozmowy z innymi operatorami dotyczące potencjalnej współpracy – dodaje Bartosz Barański, członek zarządu IBO.
Movember/Wąsopad: jak marki zachęcają do profilaktyki męskich nowotworów [PRZEGLĄD]
Projekt Outdoor Track jest realizowany zgodnie z metodologią opartą na licencji brytyjskich badań reklamy zewnętrznej Route. Badanie bazuje na następujących danych:
Słuchaj podcastu NowyMarketing
- natężenie ruchu indywidualnego, komunikacji miejskiej oraz pieszych w oparciu o Macierze Ruchu przygotowane przez Biuro Inżynierii Transportu
- dane o sposobach przemieszczania się i zwyczajach komunikacyjnych mieszkańców w oparciu o technologie GPS zrealizowane przez instytuty Kantar Millward Brown oraz IPSOS
- baza danych o nośnikach reklamowych uwzględniająca wszystkie cech fizyczne nośników (położenie nośnika, wymiary, wysokość, odległość od strumienie ruchu, clutter)
Metodologia umożliwia wyliczenie kluczowych wskaźników mediowych i bardziej efektywne planowanie kampanii OOH.
Badanie objęło swoim zasięgiem 10 największych aglomeracji w Polsce tj.: agl. warszawską, śląską, krakowską, trójmiejską, łódzką, poznańską, wrocławską, szczecińską, bydgoską i lubelską (w sumie 148 gmin w ramach 10 aglomeracji).