Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Tajniki Google Analytics 4 dla marketerów [WEBINAR]

Weź udział w sesji pytań i odpowiedzi z Maćkiem Lewińskim!

ZAPISZ SIĘ

Mery Spolsky i Kuba Karaś ze wspólnym utworem „Bez wymówek” dla marki Durex

O autorze
3 min czytania 2022-08-10

Celem nowej kampanii Durex jest dotarcie do młodych ludzi z pozytywnym przekazem na temat prezerwatyw i nakłonienie do zmiany zachowań seksualnych. W ramach realizowanego projektu marka podjęła współpracę ze znanymi artystami polskiej sceny muzycznej: Mery Spolsky i Kubą Karasiem. Motywem przewodnim kampanii jest stworzony przez ten duet utwór zatytułowany „Bez wymówek”.

Nie ma wymówek od stosowania prezerwatyw

Prezerwatywa nie powinna być tematem tabu, lecz czymś naturalnym, „cool”, na stałe wpisanym w język randkowania. Durex przekonuje, że seks z potocznie zwaną gumką zapewnia ochronę przed chorobami przenoszonymi drogą płciową oraz zmniejsza ryzyko nieplanowanej ciąży. To wyraz szacunku i dbałości nie tylko o siebie i swoje zdrowie, ale także o innych.

Badania przeprowadzone przez Ogólnopolską Grupę Badawczą w lutym tego roku dla marki Durex potwierdzają, że młodzi Polacy z dużą beztroską odnoszą się do kwestii zabezpieczenia podczas uprawiania seksu. 37% ankietowanych w wieku 18-30 lat przyznało się do kontaktu seksualnego bez prezerwatywy tylko dlatego, że nie chcieli poruszać krępującego tematu. Z kolei wśród najczęstszych zasłyszanych od innych wymówek pojawiało się przekonanie, że nic złego się nie stanie (38% ankietowanych), w „gumce” nic się nie czuje (35% odpowiedzi), nie trzeba używać prezerwatywy, jeśli jest się zdrowym i nie ma stwierdzonej choroby przenoszonej drogą płciową (18% badanych)[1].  

Bez wymówek” by Mery Spolsky i Kuba Karaś

Konsekwentnie realizujemy misję marki Durex i zachęcamy, aby każdy odkrywał siebie w seksie. Seks spełniony i radosny to seks bezpieczny. Tym razem zaprosiliśmy do współpracy charyzmatycznych twórców młodego pokolenia, dla których naturalnym środowiskiem jest Tik Tok oraz serwisy streamingowe. To tam spotykają swoich odbiorców, poruszają emocje i prowokują do myślenia. Działamy razem, by wspólnie łamać stereotypy – podkreśla Inga Songin, marketing director Poland & EE, Reckitt.
LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

W przeciwieństwie do starszych, bardziej świadomych odbiorców, najmłodsza grupa konsumentów – generacja Z czuje duży opór przed stosowaniem prezerwatyw. To pokłosie braku podstawowej edukacji seksualnej i wiarygodnych, rzetelnych źródeł informacji. Właśnie dlatego Durex postanowił nawiązać współpracę z polskimi artystami młodego pokolenia.

Owocem tej kolaboracji jest utwór zatytułowany „Bez wymówek”, a jego głównym przesłaniem twierdzenie, że niezależnie od wymówek – brak wiedzy, lęk lub niechęć do prezerwatyw nigdy nie mają racjonalnego uzasadnienia. Używanie „gumek” powinno być czymś oczywistym i fajnym, ponieważ może też stanowić element gry wstępnej. Ważne, by towarzyszyła temu nieskrępowana radość zamiast wstydu i zażenowania. Odpowiedzialność i odrobina pieprzyku wcale się nie wykluczają.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

Pięknie mówisz coś od czapy, oczekujesz tu reakcji małolaty.
Ja na raty poczekam na człowieka, który nie ucieka.
Mokry wieczór albo do widzenia, bo wymówki to kolejna ściema.
Bez wymówek dotknij mnie, bez wymówek całuj też.
Chcę miłości romantiko, ale nie na dziko.
NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

(fragment utworu „Bez wymówek”, słowa: Mery Spolsky)

Edukacja młodych na pierwszym miejscu

Letnie wyjazdy i festiwale muzyczne naturalnie zachęcają do większego luzu i częstszych kontaktów erotycznych. Ważne, by w takich sytuacjach zawsze pamiętać o bezpieczeństwie w seksie. O to zadbała Grupa Ponton, która wraz z marką Durex pojawiła się podczas jednego z tegorocznych letnich wydarzeń muzycznych. W specjalnej strefie festiwalowej edukatorzy seksualni dzielili się wiedzą, przypominając młodym uczestnikom, jak ważne jest stosowanie prezerwatywy, bez względu na okoliczności.

Cenne informacje na temat bezpiecznego seksu staraliśmy się przekazać w jak najbardziej atrakcyjny sposób. Na specjalnie przygotowanym dildo pokazywaliśmy, jak poprawnie zakładać prezerwatywę, a wykorzystując gry, eksponaty i pluszaki, sprawdzaliśmy wiedzę festiwalowiczów na temat chorób przenoszonych drogą płciową. Oczywiście w razie potrzeby ją uzupełnialiśmy. Odwiedzili nas zarówno nastolatkowie, jak i starsi uczestnicy wydarzenia. Cieszymy się, że nasza strefa cieszyła się tak dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że zdobyta przez uczestników wiedza pozostanie z nimi na długo i będzie przekazywana dalej – mówi Katarzyna Banasiak-Marszałek, koordynatorka Grupy Ponton.

Kampania potrwa do 31 sierpnia 2022 r. Za działania PR z zakresu media relations oraz branded contentu odpowiada Big Picture. Koordynacją współpracy z influencerami zajmuje się Tears of Joy. Projekt prowadzony jest w digitalu, a o strategię mediową i zakup powierzchni zadbał dom mediowy OMD. Twórcą strategii komunikacji oraz idei kreatywnej jest agencja DDB.

[1] Badanie przeprowadzone w lutym 2022 roku na rynkach w 9 krajach: Rosji, Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, Francji, Australii, Rumunii i na Węgrzech w grupie wiekowej 18-30 lat: osoby, które randkowały w ostatnich 24 miesiącach; n=250 respondentów na dany rynek.