Bohater serialu „1670” zachęca do głosowania w Warszawie w spocie stowarzyszenia Miasto Jest Nasze

Bohater serialu „1670” zachęca do głosowania w Warszawie w spocie stowarzyszenia Miasto Jest Nasze
Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze ruszyło z kampanią, która ma zachęcić do udziału w zbliżających się wyborach samorządowych. W jedną z głównych ról wcielił się Michał Sikorski, aktor znany m.in. z serialu „1670".
O autorze
1 min czytania 2024-03-28

Wielkimi krokami zbliża się termin wyborów samorządowych 2024 w Polsce. Już 7 kwietnia Polacy ruszą do urn, by oddać swój głos. Są jednak tacy, którzy nie planują się na nich pojawić. Powody są różne – jedni twierdzą, że nie widzą kandydata dla siebie, inni uważają, że wygra ten sam kandydat, który zwycięża od kilku lat, więc nie warto ruszyć do lokalu wyborczego.

Między innymi do takich niezdecydowanych osób stowarzyszenie Miasto Jest Nasze kieruje swoją najnowszą kampanię. Spot jest skierowany głównie do mieszkańców stolicy, bo to ona odgrywa główną rolę w krótkim filmie. Jego bohaterowie, Bartek i Agata, nie głosowali w poprzednich wyborach, więc nie mogą narzekać na to, co im się nie podoba. Aktorem wcielającym się w rolę Bartka jest Michał Sikorski, znany m.in. z serialu „1670″.

W spocie użyto dużo ironii. Wypunktowano w nim kilka spraw dotyczących mieszkańców, które nie do końca mogą im się podobać. Są to np. kwestie związane z wysokimi cenami mieszkań, problemami z komunikacją miejską czy kwestie ekologiczne (smog w mieście). Na końcu nagrania Bartek i Agata podają powody tego, dlaczego nie wzięli udziału w ostatnich wyborach. Jedno z nich zapomniało dopisać się do listy wyborców, a drugie było zmęczone polityką. Miasto Jest Nasze zachęca, by tym razem było inaczej.

LinkedIn logo
Dziękujemy 90 000 fanom na LinkedInie. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

W ramach kampanii powstała także strona internetowa Głosuj w Warszawie, na której znajdują się informacje dotyczące tego, jak można dopisać się do listy, by głosować w innym miejscu niż to, gdzie jesteśmy zameldowani.

PS „Bandyckie Wyrzuty Sumienia”. Powraca kultowa akcja charytatywna „Mafia dla Psa”! 

Pamiętacie legendarną kampanię społeczną „Mafia dla Psa”? Właśnie powraca! W sieci pojawił się najnowszy spot promujący zbiórkę pieniędzy na zwierzaki ze schronisk. W rolę głównego bohatera wcielił się Michał Sikorski, odkrycie serialu „1670”. W nagraniu zobaczymy także Krysię i Wiesię – psiaki adoptowane przez Zosię Zborowską. 

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się